image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğuna Yazı Yazarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

İngiltere Konsolosluğuna yazı yazarken yazının İngilizce olması, başvuru sahibinin gidiş amacını gerçekçi bir şekilde ortaya koyması, herhangi bir yalan beyan içermemesi gibi hususlara dikkat edilmesi gerekir.

İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi yapılıp, başvuru formları İngilizce doldurulup, vize/başvuru ücreti ödemesi yapıldıktan sonra öncelikli veya hızlandırılmış servis gibi bir ihtiyaç varsa bunlarla ilgili işlemler tamamlandıktan sonra danışmanlarımızla irtibat halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinde başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiltere Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi gerekir. İngiltere Vize Başvuru Merkezi, Türkiye’de Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa, Adana ve Antalya illerinde bulunmaktadır.

Yukarıda bahsedilen İngiltere vizesi başvuru prosedürü içerisindeki en önemli işlemlerden biri başvuru belgelerinin eksiksiz olarak başvuru dosyasına konulmasıdır. Başvuru belgeleri her vize türüne ve hatta başvuru sahibinin durumuna göre değişkenlik gösterir. Kimi başvuru sahibinin dosyasında ispatlanması gereken husus daha fazla kimisinde ise daha azdır. Örneğin, bazı dosyalarda başvuru sahiplerinin İngiltere Konsolosluğuna hitaben bir yazıyı da dosyalarına eklemeleri başvurusunu güçlendirmek adına yararlı olmaktadır. İngiltere Konsolosluğuna yazı yazarken yazının İngilizce olması, başvuru sahibinin gidiş amacını gerçekçi bir şekilde ortaya koyması, herhangi bir yalan beyan içermemesi gibi hususlara dikkat edilmesi gerekir. Bu hususlar hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

CSS Legal, 2006 yılından bu yana başvuru sahiplerine İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve başvurularla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 988 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular