image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Vize Bölümü İstanbul Vize Başvurusu Kabul Etmekte Midir?

İngiltere Konsolosluğu vize bölümü İstanbul Türkiye içerisinden yapılan İngiltere vizesi başvurularını değerlendirme yetkisine sahip tek İngiltere temsilciliği birimi olmasıyla birlikte vize başvurularının doğrudan İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu müracaat edilerek yapılmaları mümkün olmamaktadır.

İngiltere Konsolosluğu vize bölümü İstanbul olarak İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu bünyesinde bulunan vize bölümü gösterilebilmektedir. İngiltere Başkonsolosluğu Türkiye’den yapılan tüm İngiltere vizesi başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisine sahiptir ve Türkiye içerisinde bu yetkiye sahip olan tek temsilciliktir.

İngiltere vizesi başvuruları İngiltere Konsolosluğu vize bölümü İstanbul veya Türkiye içerisindeki herhangi bir İngiltere temsilciliği birimine direkt olarak başvurulması ile yapılmamaktadır. Vize başvurularının yapılmaları için gerekli belgeler, bu belgelerin tercümeleri, vize başvuru formu vb. gerekli evraklardan oluşturulan başvuru dosyaları kullanılmaktadır. Firmamız aracılığı ile yapılan başvurularda uzmanlarımız tarafından sağlanacak olan gerekli evrakların tedarik edilmesi ve vize başvuru prosedürlerinin takip edilmesi ile oluşturulan başvuru dosyaları doğrudan İngiltere temsilciliklerine yollanmamaktadır. Başvuruların yapılabilmesi için uzmanlarımız tarafından alınmış randevunun günü ve saatinde başvuru dosyasının kişinin fotoğrafı ve parmak izleri (biyometrik bilgileri) ile birlikte bizzat başvuru sahiplerince İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmesi gerekmektedir. Başvuru tamamlandığında dosyalar İngiliz Konsolosluğuna gönderilerek değerlendirilmeye alınırlar. İngiltere vizesi başvuruları, başvuru süreçleri ve prosedürleri hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğu vize bölümü İstanbul içerisinden veya İngiltere Vize Başvuru Merkezinin olduğu diğer illerden (İzmir, Antalya, Ankara, Adana, Bursa, Gaziantep) yapılan başvuruların sonucunun alınabileceği merci de değildir. Başvuruların sonuçları başvurular esnasında teslim edilen evraklar ile birlikte başvurunun yapıldığı başvuru merkezinden alınabilmektedirler.

CSS & Co Legal Services, İngiltere'de ve Türkiye'de başvuru sahiplerine hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. 2006'dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere vizeleri, vize başvuruları, göçmenlik kuralları ile ilgili detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 890 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular