image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Vize Başvurularının Değerlendirilmesinin Yapıldığı Yer Midir?

İngiltere Konsolosluğu vize başvurularının değerlendirilmesinin yapıldığı yer olmasına karşın başvuruların doğrudan yapılabildiği bir temsilcilik değildir.

Türkiye’den yapılan İngiltere vizesi başvurularında dosyalar ve biyometrik bilgiler doğrudan İngiltere Konsolosluğuna teslim edilerek vize başvurusu yapılamamaktadır. İngiltere Konsolosluğu vize başvurularının değerlendirilmesinin yapıldığı yer olmasına karşın başvuruların doğrudan yapılabildiği bir temsilcilik değildir. Konsolosluk, vize başvurularını İngiltere Vize Başvuru Merkezleri aracılığıyla kabul etmektedir.

İngiltere vizesi başvurusu yapılabilmesi için başvuru evraklarının tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezinden uzmanlarımızca randevu alınmalıdır. Yani vize başvuruları İngiltere Konsolosluğuna değil başvuru merkezlerinden birine yapılabilmektedir. Konsolosluk yalnızca vize başvurularının değerlendirilmesi aşamasında görev yapmaktadır. Başvuru merkezine teslim edilen bilgi ve belgeler konsolosluğa gönderilerek buradaki vize memurlarınca değerlendirilerek nihai bir karara bağlanır.

Karmaşık bir başvuru prosedürüne sahip olan İngiltere vizesi başvuruları hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile irtibata geçebilirler.

İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 913 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular