image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Transit Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere Konsolosluğu Transit Vize başvurusu, bir ülkeye İngiltere’den aktarma yaparak seyahat edecek olan kişilerin gittikleri ülkeye bağlı olarak alması gerekebilen bir vize türüdür.

Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Kanada veya Yeni Zelanda dışındaki ülkelere İngiltere üzerinden seyahat edecek olan kişilerin gittikleri ülkeye bağlı olarak yapması gerekebilen vize başvurusu, İngiltere Konsolosluğu Transit Vize başvurusudur. Hangi durumlarda bu vizenin alınması gerektiği hususunu netleştiremeyen kişilerin CSS & Co Legal Services uzmanları ile irtibata geçerek yardım almaları bir problem yaşamamaları adına oldukça yararlı olacaktır.

İngiltere Transit Vizesi başvurusu yapacak kişilerin sağlaması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlardan biri, Birleşik Krallık’a seyahat edecek olan kişilerin ülkeye geliş nedeninin yalnızca transit geçiş yapmak olduğunu gösterebilmeleridir. Bir diğer önemli şart ise İngiltere’den transit geçiş yapacak olan kişinin gitmeyi planladığı ülkeye giriş yapabileceklerini belgeleyebilmeleridir. Bu şartı sağlayabilmek için gidecekleri ülkeye giriş yapabilecekleri geçerli bir vizeye sahip olmaları ve bunu transit vize başvurularında göstermeleri gerekir. Bu şartlara ek olarak gidecekleri ülkede masraflarını karşılayabilmek için yeterli miktarda maddi imkânlarının olduğunu firmamızla vize başvuru işlemlerini başlatmalarının akabinde uzmanlarımızca sağlanacak olan belge listesinde belirtilen diğer belgelerin yanı sıra gösterebilmeleri de gerekmektedir.

İngiltere Konsolosluğu Transit VizeHavalimanı Transferi Vizesi (Direct Airside Transit Visa) ve Havayolu, Denizyolu, Karayolu Transferi Vizesi (Visitor in Transit Visa) olarak temelde ikiye ayrılmaktadır. Bu iki vize dışında bir de 2-5 ve 10 yıl süreli alınabilen ve İngiltere’ye düzenli olarak giriş-çıkış yapması gereken kişilerin başvuru yapabildiği Uzun Dönem Havayolu, Denizyolu, Karayolu Transferi Vizesi (Long-Term Visitor in Transit Visa) vardır. Bu vizenin başvuru/vize ücreti alınmak istenen süreye göre değişkenlik göstermektedir. 

İngiltere’de Londra ile Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1074 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular