image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Transit Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

İngiltere Transit Vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin diğer vize türlerine başvuru yapan kişiler gibi vizenin şartlarını sağladıklarını gösterebilmeleri için bazı belgeleri/evrakları İngiltere Konsolosluğuna sunmaları gerekir.

İngiltere dışında bir ülkeye İngiltere’den aktarma yaparak gidilecek olan hallerde İngiltere Transit Vizesi alınması gerekebilmektedir. Başvuru belgeleri ve tercümelerinden oluşan başvuru dosyası ile parmak izleri ve fotoğraftan oluşan biyometrik bilgilerin teslim edilebilmesi için İngiltere Vize Başvuru Merkezinden uzmanlarımızca alınacak olan randevuya katılarak yapılacak olan transit vize başvurularında başvuru sahiplerinin öncelikle Birleşik Krallık’ı ziyaret etmelerinin nedeninin yalnızca transit geçiş yapmak olduğunu yapacakları başvuruda belgelerle/evraklarla gösterebilmeleri gerekir. Bunun yanında başvuru sahiplerinin gitmeyi planladıkları ülkeye giriş yapabileceklerini belgeleyebilmeleri de bu başvurularda önem arz eder.

Yukarıda sayılanlara ek olarak pek çok İngiltere vizesi türü gibi başvuru sahiplerinin gidecekleri ülkede masraflarını karşılayabilmek için yeterli miktarda birikimlerinin olduğunu belgelerle gösterebilmeleri de transit vize başvurularında sağlanması gereken bir diğer önemli şarttır.

İngiltere vizesi başvurularının olumlu sonuç almanın en zor vize başvurularıdan birisi olduğu gerçeği herkesçe bilinen bir husustur. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda gerekli olan tüm belgelerle hatasız başvuru yapabilmek ve dolayısıyla olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak oldukça önemlidir. Olumlu sonuç alma ihtimalinin yüksek olduğu bir başvuru yapabilmek isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services’tan danışmanlık alabilirler ve kendilerini oluşabilecek pek çok zarardan koruyabilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1751 defa görüntülendi

İngiltere Transit Vizesi Sıkça Sorulan Soruları