image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Şişli Adresi Nedir?

İngiltere Konsolosluğu Şişli içerisinde bulunmamakta olup Şişli’de İngiltere Vize Başvuru Merkezi bulunmaktadır. Bu başvuru merkezinden uzmanlarımızın alacağı randevuya katılarak başvuru sahipleri başvurularını gerçekleştirebilirler.

İstanbul’dan yapılacak İngiltere vizesi başvuruları da diğer illerden yapılan başvurularda da olduğu üzere İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğunda değerlendirilmek üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilmesi için birtakım başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekir. İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin başvuru belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması işlemlerinin uzmanlarımızca gerçekleştirilmesi gerekir. Bu işlemelerin ardından uzmanlarımızın alacağı bu randevuya başvuru sahibinin katılarak İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyasını ve biyometrik bilgilerini teslim etmesi gerekir.

Türkiye’de bu konsolosluğun ön bürosu gibi işlemleri yürüten başvuru merkezleri İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Bursa, İzmir ve Gaziantep’te bulunmaktadır. Dolayısıyla İstanbul’da da başvurular doğrudan konsolosluğa değil, İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilecektir. Buna ek olarak başvuru sahiplerinin sıklıkla karıştırdığı bir konu vardır; İstanbul’da İngiltere Konsolosluğu Şişli içerisinde bulunmamakta olup Şişli’de İngiltere Vize Başvuru Merkezi bulunmaktadır. Bu başvuru merkezinden CSS Legal uzmanlarının alacağı randevuya katılarak başvuru sahipleri başvurularını gerçekleştirebilirler.  

CSS Legal, Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1299 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular