image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Parmak İzi İstiyor Mu?

İngiltere Konsolosluğu parmak izi ve fotoğraftan oluşan biyometrik bilgileri İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla almaktadır.

Türkiye’den yapılan İngiltere vizesi başvuruları İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla İngiltere Konsolosluğunda değerlendirilmek üzere yapılabilmektedir. Vize başvuru merkezine İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi yapılıp, başvuru formları İngilizce doldurulup, vize/başvuru ücreti ödemesi yapıldıktan sonra firmamızca alınacak randevunun gün ve saatinde başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiltere Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi gerekir. Başvuru dosyasının yanında İngiltere Konsolosluğu parmak izi ve fotoğraftan oluşan biyometrik bilgileri de İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla almaktadır.

Biyometrik bilgiler, başvuru sahibinden alınan parmak izleri ile yüzün yakın plandan çekildiği fotoğraftan oluşmaktadır. Parmak izleri, vize başvuru merkezindeki sağ ve sol ellerin dört parmağı başta olmak üzere, daha sonradan da yine iki elin başparmaklarının aynı levha üstünde tutulmasıyla alınmaktadır. Bu işlemler için başvuru merkezinde mürekkep kullanılmamaktadır. Fotoğraf ise İngiltere Vize Başvuru Merkezinde bulunan bir fotoğraf makinesi ile çekilen ve insan yüzünün tüm ayrıntılarını gösteren bir fotoğraftır.

İngiltere’de Londra ile Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 983 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular