image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Online Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere Konsolosluğu online vize başvurusu işlemleri, başvuru formunun doldurulması ve İngiltere vizesi başvuru randevusunun alınması işlemlerinden oluşmaktadır.

Birleşik Krallık’a gidecek olan kişilerin gidiş amacına en uygun İngiltere vizesi başvurusunu gerçekleştirebilmesi için uyması gereken başvuru prosedürleri bulunmaktadır. Vize prosedürüne uygun bir başvuru yapabilmesi için başvuru evraklarının tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, başvuru ücretinin ödenip, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak için teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezinden uzmanlarımızca randevu alınmalıdır. İngiltere Konsolosluğu online vize başvurusu işlemler, başvuru formunun doldurulması ve İngiltere vizesi başvuru randevusunun alınması işlemlerinden oluşmaktadır. Başvuru sahipleri CSS Legal ile irtibata geçerek hem online işlemler hem tüm diğer işlemlerle ilgili detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilir.

Yukarıda açıklanmış olan prosedürlerden de anlaşılabileceği üzere vize başvurusu İngiltere Konsolosluğuna değil başvuru merkezlerinden birine yapılabilmektedir. Konsolosluk yalnızca vize başvurularının değerlendirilmesi aşamasında görev yapmaktadır. Başvuru merkezine teslim edilen bilgi ve belgeler konsolosluğa gönderilerek vize memurlarınca değerlendirilmektedir. Türkiye’den yapılan tüm vize başvuruları İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilerek buradaki memurlarca değerlendirilmektedir.

İngiltere’de Londra ile Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1045 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular