image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu İstanbul Vize Takip Olanağı Sunmakta Mıdır?

İngiltere Konsolosluğu İstanbul vize takip mümkün olmamaktadır. Vize başvurularının sonuçlanıp sonuçlanmadığını veya sonucun ne olduğunu öğrenmek için İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna başvurulması mümkün değildir.

İngiltere Konsolosluğu İstanbul vize takip şeklinde bir hizmet sunmamaktadır. Vize başvurularının doğrudan Türkiye’de bulunan İngiltere temsilcilik birimlerine yapılmaları mümkün olmadığından dolayı yapılan başvuruların değerlendirilmeleri esnasında takip edilmeleri de mümkün değildir.

İngiltere vizesi başvurularının yapılabilmesi için izlenmesi gereken prosedürler mevcuttur. Firmamız ile yapılacak başvurularda uzmanlarımız tarafından hazırlanacak olan belge listesindeki belgelerin toplanması, belgelerin tercümelerinin yapılarak başvuru dosyasına eklenmesi, vize başvuru formunun İngilizce doldurulması gerekmektedir. Uzmanlarımız ile iletişim halinde alınacak randevunun gün ve saatinden önce tamamlanması gereken başvuru dosyası başvuru sahiplerinin fotoğraf ve parmak izi (biyometrik bilgileri) ile birlikte İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru sahipleri tarafından teslim edilirler. Vize başvuru süreci ve başvuruların gereksinimleri hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize başvuru merkezine teslim edilen başvuru dosyaları değerlendirilmeye alınmak üzere İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilirler. İngiltere Başkonsolosluğu Türkiye içerisinden yapılan vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisine sahip tek İngiltere temsilciliği birimidir. İngiltere Konsolosluğu İstanbul vize takip vize başvurusunun teslim edilmesinin ardından mümkün olmamaktadır. 

İngiltere Konsolosluğu İstanbul vize takip için doğrudan irtibat kurulabilecek ve bu şekilde başvuru sonucunu bildirebilecek olan bir merci de değildir. Vize sonucu, başvuru esnasında teslim edilen pasaport ve diğer belgeler başvurunun yapıldığı İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınabilmektedir.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services’in Türkiye’de ve İngiltere’de ofisleri bulunmaktadır. CSS Legal vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere vizesi başvuruları, başvuru prosedürleri, göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 925 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular