image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu İstanbul Vize Başvurusu Kabul Etmekte Midir?

İngiltere Konsolosluğu İstanbul vize başvurusunda bulunulabilmesi için doğrudan müracaat edilebilen bir merci değildir. Vize başvurularının nasıl ve nereye yapılabilecekleri hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğu İstanbul vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisine sahip olan tek İngiltere temsilciliği birimidir. Türkiye içerisinden yapılan tüm İngiltere vizesi başvuruları İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilerek değerlendirmeye alınırlar. 

Bununla birlikte İngiltere Konsolosluğu İstanbul vize başvuru sürecinin sonunda başvuruların teslim edildiği merci değildir. Bunun sebebi vize başvurularının Türkiye içerisinde bulunan İngiltere temsilciliği birimlerine yapılmıyor olmalarıdır. İngiltere vizesi başvurularının yapılabilmeleri için uzmanlarımız tarafından tedarik edilecek belge listesindeki belgeler, bu belgelerin tercümeleri, İngilizce doldurulması gereken başvuru formu vb. evraklar ile başvuru dosyası oluşturulmalıdır. Başvuru dosyası uzmanlarımız ile iletişim halinde alınacak olan randevunun gün ve saatinden önce tamamlanmalıdır. Tamamlanan başvuru dosyasının başvuru sahibinin fotoğraf ve parmak izleri (biyometrik bilgileri) ile birlikte bizzat başvuru sahiplerince İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmesi ile başvuru tamamlanmaktadır. Firmamız aracılığı ile yapılacak başvurularda uzmanlarımız başvuru sahiplerine gereken belgelerin tam bir listesini sunacaklardır. Vize başvurularının gereksinimleri, başvuru prosedürleri ve göçmenlik kuralları hakkında her konuda CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğu İstanbul vize başvurularının yapılabilmesi için gereken randevuların alınması için irtibata geçilmesi mümkün olan bir temsilcilik değildir. Vize başvuru randevuları İngiltere temsilcilik birimlerinden değil UK Visas & Immigration (İngiltere Vize ve Göçmenlik Kurumu)’un web sitesi üzerinden alınmaktadırlar. Randevuların alınabilmeleri için vize harcının yatırılmış olması gerekmektedir. Vize başvuru randevuları firmamız aracılığı ile yapılan başvurularda uzmanlarımız tarafından başvuru sahipleri ile irtibat halinde alınacaklardır.

CSS & Co Legal Services İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere vizesi başvuruları, başvuru prosedürleri, göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 885 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular