image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu İstanbul Randevu Alma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

İngiltere Konsolosluğu İstanbul randevu alma işlemi İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğundan randevu alınması şeklinde gerçekleşmemektedir.

İngiltere Konsolosluğu İstanbul randevu alma işleminin İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu ile irtibata geçerek yapılması mümkün değildir. Vize başvuruları için alınacak randevular İngiltere temsilcilik birimlerine direkt müracaat edilmesi ile alınmamaktadırlar.

İngiltere Konsolosluğu İstanbul randevu alma işlemi için doğrudan İngiltere Başkonsolosluğuna başvurmak mümkün değildir. Vize başvuruları için alınacak olan randevular UK Visas & Immigration (İngiltere Vize ve Göçmenlik Kurumu)’un resmi web sitesinden alınmaktadır. Randevunun alınabilmesi için vize/başvuru ücretinin online olarak ödenmiş olması gerekmektedir. Firmamız aracılığı ile yapacağınız başvurularda firmamız uzmanları size en yakın İngiltere Vize Başvuru Merkezinden başvuru sahipleri ile iletişim halinde randevu alacaklardır. Uzmanlarımız tarafından sağlanacak belge listesindeki belgelerin tamamlanması, tercümesi gerekli belgelerin tercümelerinin yapılması, başvuru formunun doldurulması, ek belgelerin sunulması vb. işlemler ile oluşturulacak olan vize başvuru dosyası bu randevunun gün ve saatinden önce tamamlanmalıdır. Tamamlanan başvuru dosyaları randevunun gün ve saatinde başvuru sahiplerinin biyometrik bilgileri (fotoğrafları ve parmak izleri) ile birlikte başvuru sahipleri tarafından İngiltere Vize Başvuru Merkezine elden teslim edilirler. CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek vize başvuru prosedürleri hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğu İstanbul randevu alma işlemi doğrudan müracaat ile gerçekleştirilemediği gibi vize başvurularının sonuçlarını öğrenme ve başvurunun sonuçlanmasının ardından başvuruda kullanılan pasaport benzeri evrakların alınması da doğrudan İngiltere Başkonsolosluğuna müracaat edilmesi ile yapılamamaktadır. Pasaport ve benzeri evraklar başvurunun yapıldığı vize başvuru merkezinden temin edilebilmektedirler.

CSS & Co Legal Services, Türkiye’de ve İngiltere’de bulunan başvuru sahiplerine hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek firmamız uzmanları ile iletişime geçebilir, İngiltere vizesi başvuruları, başvuruların gereksinimleri, prosedürleri ve göçmenlik kuralları detaylı bilgi edinebilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 930 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular