image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu İstanbul Çalışma Saatleri Nelerdir?

İngiltere Konsolosluğu İstanbul çalışma saatleri içerisinde vize başvurusu yapılmasına imkân tanıyan bir İngiltere temsilciliği birimi değildir. İngiltere vizesi başvurularının nasıl ve nereye yapılabileceği hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile görüşebilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğu İstanbul çalışma saatleri içerisinde vize başvurusu yapılması mümkün olan bir İngiltere temsilciliği birimi değildir. Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler doğrudan İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna müracaatta bulunamazlar.  Vize başvurularının nasıl yapılabildikleri ve nereye teslim edildikleri hakkında CSS Legal uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İngiltere vizesi başvuru süreci firmamız ile yapılan başvurularda uzmanlarımız tarafından sunulacak belge listesindeki belgelerin hazırlanması, tercümesi gereken belgelerin tercüme edilmesi, vize başvuru formunun doldurulması vb. işlemler ile hazırlanan başvuru dosyasının başvuru sahibinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izi) ile birlikte İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilmeye alınmak üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmesinden oluşur. Başvuru prosedürü hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize başvurularında başvuru sahiplerinin istemeleri veya ihtiyaç duymaları durumunda kullanabilecekleri ve vize başvurularının normal sınırlamaların dışında işlem görmelerini sağlayabilen öncelikli/hızlandırılmış servisler vardır. Bu servisler arasında Mesai Saatleri Dışında Başvuru Servisi (Prime Time Appointment Service) de bulunmaktadır. Vize başvurularının İngiltere Konsolosluğu İstanbul çalışma saatleri yani mesai saatleri dışında gerçekleştirilebilmesi bu servisin kullanılması ile mümkün olabilmektedir. Mesai Saatleri Dışında Başvuru Servisi kullanıldığı takdirde başvuru sahiplerinin başvuru merkezlerine iletecekleri başvurularını mesai saatleri dışında kalan saatlerde teslim etmelerine olanak tanımaktadır. Başvuru sahipleri ayrı bir ücret ödeyerek bu servisten yararlanabilirler.  Öncelikli/hızlandırılmış servisler hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services’in Türkiye’de İstanbul ve Ankara İngiltere’de ise Londra’da ofisleri bulunmaktadır. Firmamızın vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere vizesi başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 994 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular