image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Ankara Tel Üzerinden Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

İngiltere Konsolosluğu Ankara tel numarası üzerinden vize başvurusunda bulunmak mümkün olmamaktadır. İngiltere vizesi başvuruları Ankara Büyükelçiliği üzerinden yapılmamaktadır. Vize başvuruları hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğu Ankara tel numarası üzerinden vize başvuru randevusu almak, vize başvurusunda bulunmak vb. eylemlerin gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Ankara’da bulunan birim konsolosluk değil İngiltere Büyükelçiliğidir ve doğrudan büyükelçilik ile iletişime geçerek vize başvurusunda bulunulması mümkün olmamaktadır.

İngiltere vizesi başvurularının yapılabilmesi için uzmanlarımız tarafından başvuru sahiplerine sağlanacak olan belge listesindeki belgeler toplanmalı, tercümesi gerekli belgelerin tercümeleri yapılmalı ve vize/başvuru harcının ödemesinin yapılmasının ardından başvuru formu İngilizce doldurularak başvuru dosyasına eklenmelidir. Başvuru dosyasının uzmanlarımız ile iletişim halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinden önce tamamlanmış olması gerekmektedir. Başvuru dosyaları, başvuru sahiplerinin biyometrik bilgileri (beyaz arka planda fotoğraf ve el parmaklarının izleri) ile birlikte bizzat başvuru sahiplerince İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilir. Başvuruların başka herhangi bir birim ya da temsilciliğe teslim edilmeleri mümkün değildir.

İngiltere vizesi başvuruları Türkiye’den yapıldıkları takdirde tamamlanmalarının ardından İstanbul’da bulunmakta olan İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilerek bu birimde değerlendirilmektedirler. Başkonsolosluk haricindeki temsilciliklerin başvuruları kabul etmek veya değerlendirmek gibi yetkileri bulunmadığı da göz önüne alındığı takdirde İngiltere Konsolosluğu Ankara tel numarası başvuruda bulunmak isteyen kişilerin başvurularını gerçekleştirmelerine ya da başvuruları ile ilgili herhangi bir düzenlemede bulunmaları açısından yardımcı olmayacaktır.

İngiltere vizesi başvurularının olumlu sonuç alınması zor başvurular oldukları bir gerçektir. Başvuru dosyalarının titizlikle hazırlanmaları ve başvuru prosedürlerinin özenle takip edilmesi başvuruların başarılı olma olasılığını yükseltebilecek olmaları açısından önem teşkil etmektedir. Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek danışmanlık hizmeti almaları durumunda başvuruları mevcut prosedürlere en uygun ve mümkün olan en eksiksiz şekilde hazırlanacak ve başvuru sahiplerinin zarara uğrama ihtimalini oldukça düşürecektir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere’de ve Türkiye’deki başvuru sahiplerine hizmet vermekte olan CSS Legal uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bu sayfa 901 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular