image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Geçici Çalışma Vizesi Alınabilmesi İçin Hangi Şartlar Sağlanmalıdır?

İngiltere Geçici Çalışma Vizesi, diğer adıyla Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi, alınması için sağlanması gereken şartlar hakkında CSS Legal uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Geçici Çalışma Vizesi, verildiği halde vize sahiplerine 12 ila 24 aylık bir süre için İngiltere’de belirli dallarda çalışma imkânı sunan bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere Geçici Çalışma Vizesi alınabilmesi için her şeyden önce başvuru sahibinin geçerliliğini koruyan bir pasaport sahibi olması gerekmektedir. Geçerli pasaport sahibi olmayan kişilerin İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvurarak pasaport çıkartmaları gerekmektedir. Geçerli bir pasaport bulunmaması durumunda başvuru yapılması mümkün değildir.

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi başvurusunda bulunmak isteyenlerin bu vize kapsamında yer alan alt kategorilerinden biri dahilinde ve geçici süre ile çalışmak amacıyla İngiltere’ye giriş yapmayı planlıyor olmaları gerekir. Daha uzun süreli ya da farklı kategorilerde çalışmak isteyenlerin diğer İngiltere çalışma vizesi türlerinden birine başvurmaları gerekmektedir. Çalışma vizesi türleri ve kullanım alanları hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Geçici Çalışma Vizesi başvurusunda bulunulabilmesi için kişinin çalışacağı kurumdan alınması gereken bir sponsorluk belgesi (CoS-Certificate of Sponsorship) mevcuttur. Sponsorluk Sertifikasının başvuru dosyasında mutlaka bulunması gerekmektedir. İngiltere’de bulunan işveren tarafından gönderilecek olan Sponsorluk Sertifikası, kişinin İngiltere’de çalışma şartlarını (çalışma süresi, ne kadar maaş alacağı, hangi alt kategoriye dahil olarak çalışacağı vb.) bildirmek için kullanılmaktadır.

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi başvurularında maddi yeterlilik şartı aranmaktadır. Gerekli yeterliliği sağlayabilmek için başvuru sahibinin banka hesabında £ 945 miktarında para bulunması gereklidir. Bu para miktarının başvuru sahibinin hesabında en az 90 gün durmuş olması ve bunu bildiren evrakın da 31 günden eski olmaması gerekmektedir. Bu şart sadece başvuru dosyasına eklenecek sponsorluk belgesinde sponsorun maddi yeterliliği karşılayacağını belirtmesi durumunda geçerli olmamaktadır.

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi puan bazlı sisteme tabi bir vizedir. Başvuru yapılabilmesi için başvuru sahibinin 40 puan sahibi olması gerekmektedir. Geçerli bir sponsorluk belgesi 30 puana, maddi yeterlilik şartlarının sağlanması ise 10 puana karşılık gelmektedir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bugüne İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile iletişime geçebilir, vize başvuruları, çalışma vizeleri ve göçmenlik kuralları hakkında profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 893 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular