image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Evlilik Vizesi Reddi Alınırsa Nasıl İtiraz Edilebilir?

İngiltere evlilik vizesi reddi alınırsa İngiltere göçmenlik mahkemesine itiraz davası açılabileceği gibi itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu da yapılabilir.

İngiltere evlilik vizesi, İngiltere’ye bir İngiliz vatandaşı ya da sürekli oturum izni sahibi olan eşin, partnerin ya da nişanlının yanına gitmek ve İngiltere’ye yerleşmek amacıyla başvuru yapılabilen bir İngiltere vizesi türüdür. Bu İngiltere vizesi başvurusu vizenin şartları sağlanabiliyorsa olumlu olabileceği gibi herhangi bir eksiklik, hata, anlaşılmayan bir unsur olması gibi hallerde ise olumsuz sonuçlanabilmektedir.

İngiltere evlilik vizesi reddi alınırsa İngiltere göçmenlik mahkemesine itiraz davası açılabileceği gibi itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu da yapılabilir. Başvuru sahibine itiraz davası hakkının olduğu ve ne kadar sürede bu hakkını kullanabileceği ile ilgili bilgi ret mektubunda bildirilecektir. İtiraz davası, tam kapsamlı itiraz hakkı olup İngiltere Göçmenlik Mahkemesine dava açarak kullanılabilen bir itiraz hakkıdır. İtiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları ise İngiltere dışından yapılan başvurularda İngiltere Konsolosluğunun, İngiltere’den yapılan başvurularda da İngiltere İç İşleri Bakanlığının kararlarının tekrar incelenerek karara bağlanması talebinin yapılabildiği itiraz kapsamlı bir başvurudur. Bu başvurulardan hangisini gerçekleştirmenin kendisi için daha avantajlı olacağı hakkında bilgi ve danışmanlık almak üzere CSS Legal’in uzman danışmanları ile iletişime geçilmesi yeniden vize reddi almamak adına yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış firmamızla irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve başvuru sürecine dair her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1162 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular