image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Evlilik Vize Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere evlilik vize ücreti çeşitli etmenlere göre farklılık gösterebilmektedir. Bu ücretler hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Evlilik Vizesi kapsamında bulunan vizeler, İngiltere'de sürekli oturum izni veya İngiltere vatandaşlığı ile bulunan kişilerin nişanlıları, eşleri veya partnerlerinin İngiltere'ye gelmesine olanak tanıyabilen İngiltere Yerleşim Vizesi türleridir. Diğer İngiltere vizesi türlerinde olduğu gibi İngiltere Evlilik Vizesi başvurularında da ödenmesi gereken bazı ücretler bulunmaktadır.

İngiltere evlilik vize ücreti dahilinde bulunan ilk ve belki de en önemli ücret vize/başvuru ücretidir. Başvuru dosyasında mutlaka bulunması gereken başvuru formu ancak bu ücretin ödenmesinin ardından doldurulabilmektedir ve vize başvuru formu olmaması durumunda vize başvurusunda bulunulması mümkün olmayacaktır.

İngiltere Evlilik Vize ücreti kapsamında değerlendirilebilecek bir diğer ücret ise vize başvurusunda öncelikli servislerden yararlanılması durumunda oluşmaktadır. İngiltere Yerleşim Vizesi kapsamındaki vizelere özel olarak Yerleşim Vizesi İçin Öncelikli Servis (Settlement Priority Visa Service) bulunmaktadır. Yerleşim Vizesi İçin Öncelikli Servis, İngiltere Yerleşim Vizesi başvurularının normal şartlar altında ortalama değerlendirme süresi olan 12 hafta (90 iş günü) içerisinde değil 15 iş günü içerisinde sonuçlanmasına olanak tanıyabilmektedir. Bu öncelikli servisin kullanılması durumunda ödenmesi gereken bir ücret de bulunmaktadır. Yerleşim Vizesi İçin Öncelikli Servisin kullanımı ve prosedürleri hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Evlilik Vize ücreti söz konusu olduğunda göz önünde bulundurulması gereken husus, vize ücretlerinin Dolar kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek işlem görmekte olduklarıdır. Bu durumdan ötürü Dolar kurunda yaşanabilecek değişiklikler vize ücretlerini de etkilemektedir. Vize ücretlerini etkileyen bir başka etmen ise her yıl 5 Nisan'da İngiltere'de mali yılın sona eriyor olmasıdır. Yeni mali yılın başlamasıyla birlikte çeşitli harçlarda oluşabilecek artışlar vize ücretlerine de yansımaktadır. Vize ücretlerinin sürekli değişebiliyor olmaları söz konusu olduğundan başvuru sahiplerinin en güncel bilgilere ulaşmaları başvuruları açısından yararlı olacaktır. CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek vize ücretleri konusunda en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006'dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS & Co Legal Services ile  İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak iletişime geçebilir, vize başvuru ücretleri, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları ile ilgili detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 1529 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular