image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çifte Vatandaşlık Şartları Nelerdir?

İngiltere çifte vatandaşlık şartları İngiltere vatandaşlık başvurusunun yapılabilmesi için sağlanması gereken şartlar ile hemen hemen aynıdır. Çifte vatandaşlık hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere çifte vatandaşlık şartları İngiltere vatandaşlık başvurularında aranan şartlardan farklı değildir. İngiltere vatandaşlığı başvurularında başvuruda bulunan kişinin önceden sahip olduğu vatandaşlıklardan çıkması gereksinimi bulunmamaktadır. Bu durumda İngiltere vatandaşlığı başvurusu olumlu sonuçlanan kişilerin çifte vatandaşlık sahibi olmaları mümkün olmaktadır.

İngiltere çifte vatandaşlık şartları arasında vatandaşlık başvurusunda bulunacak kişilerin belirli süre ve belirli statü sahibi olarak İngiltere’de bulunmuş olmaları şartı mevcuttur. Vatandaşlık başvurusunda bulunacak kişiler bir İngiltere vizesi ile en az 5 yıl, sürekli oturum izni ile ise başvurudan önce en az 12 ay boyunca İngiltere’de ikamet etmiş olmalıdırlar. Bu şartın sağlanabilmesi için başvuru sahiplerinin uzun süreli olarak İngiltere dışında bulunmamış olmaları da gereklidir. İngiltere vatandaşlığı başvurularında bulunulabilmesi için İngiltere’de ikamet edilmiş olunması gereken süre hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere çifte vatandaşlık şartları arasında İngilizce yeterlilik şartı da yer almaktadır. Bu şartın sağlandığının ispat edilebilmesi için vatandaşlık başvurusunda bulunacak olan kişinin IELTS Life Skills, IELTS for UKVI sınavlarından veya Trinity College London’un ilgili sınavından geçerek sonuç belgesini başvuru dosyasında sunmaları gereklidir.

Vatandaşlık başvurularının yapılabilmeleri için geçilmesi zorunlu olan bir diğer sınav ise Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavıdır. Bu sınavdan başarılı olunmaması durumunda vatandaşlık başvurusu yapılamamaktadır. Life in the UK sınavı hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçerek veya web sitemizin ilgili sayfasını inceleyerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti sunan CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS Legal vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, İngiltere vatandaşlığı başvuruları, çifte vatandaşlık ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi edinebilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 928 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular