image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çifte Vatandaşlık Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir?

İngiltere çifte vatandaşlık almak isteyen bireyler; direk olarak başvurabilecekleri böyle bir kategori olmadığını, İngiltere makamlarının çifte vatandaşlığa engel olacak herhangi bir yasa koymadığını ve İngiltere’nin bireylerin diğer vatandaşlıklarını yasal olarak tanıdığını bilmelidir.

İngiltere çifte vatandaşlık nasıl alınır, sorusunu araştıran bireyler internetteki çeşitli forum, sözlük gibi sayfalardaki eksik, hatalı ve güncelliğini yitirmiş başvuru bilgilerini kullanması sebebiyle ret alma ihtimalini artıracaktır.

İngiltere vatandaşlığı bir hak olmaması sebebiyle başvuru reddine itiraz edilememektedir. Vatandaşlık başvuru reddi alan bireyler başvurusunu yeniden yapması gereklidir. İngiltere İçişleri Bakanlığının, İngiltere vatandaşlığına başvuran bireylerin başka bir ülkenin vatandaşlığını taşımasına izin vermesine çifte vatandaşlık (dual citizenship) denmekte ve İngiliz vatandaşı olup başka bir ülkenin vatandaşlığına başvuracak bireyler için herhangi bir yasal engel bulunmamaktadır.

Birçok ülke çifte vatandaşlığı kabul etmemekte, başka bir ülke vatandaşlığına başvuran bireylerin vatandaşlık statüsünü otomatik olarak kaldırmaktadır. Bunun için bireyler kendi ülkenisinin vatandaşlık statüsü ve hakları konusunda detaylı bilgi sahibi olmalıdır. Eğer ülkeniz İngiltere vatandaşlığı kabulü sonrası vatandaşlık statünüzü kaldırmıyorsa o ülke içinde yine vatandaş olarak görevlerinizi yerine getirmeye devam edersiniz.

İngiliz vatandaşlığı başvurusunda bulunan ve başvuru şartlarını sağlayan bireyler Kasım 2018 tarihinden itibaren vatandaşlık başvurularını İngiltere’de açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezinde (UKVCAS) yapmaya başlayabilecektir. İngiltere vatandaşlık şartlarından birini veya birkaçını sağlamayan bireyler başvuru reddi alma ihtimalini artıracak ve yeniden başvuru yapmaları gerekecektir.

CSS & Co Legal Services 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle danışmanlık hizmeti veren bir şirkettir.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda detaylı bilgi almak isteyen ve İngiltere çifte vatandaşlık nasıl alınır konusunda kafasında soru işaretleri bulunan bireyler CSS Legal uzman danışmanlarıyla CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla irtibata geçerek vatandaşlık başvuru işlemlerini başlatabilir.

Bu sayfa 720 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular