image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çifte Vatandaşlık Nasıl Alınır?

“İngiltere çifte vatandaşlık nasıl alınır?” sorusunun cevabı, İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunulmasıyladır. İngiltere vatandaşlığı başvurularında başvuru sahibinin önceden sahip olduğu vatandaşlıktan çıkması şartı aranmamaktadır.

“İngiltere çifte vatandaşlık nasıl alınır?” sorusunun cevabı başvuru gereksinimleri açısından İngiltere vatandaşlığı başvuruları ile aynıdır. İngiltere vatandaşlığı başvurularında başvuru sahiplerinin önceden sahip oldukları vatandaşlıklarından çıkmaları şartı aranmamaktadır. Bu husus uyarınca vatandaşlık başvurusu olumlu sonuçlanan kişilerin çifte vatandaşlık sahibi olmaları mümkün olmaktadır.

“İngiltere çifte vatandaşlık nasıl alınır?” sorusunun cevabı içerisinde vatandaşlık başvurusunda bulunacak kişilerin başvuruları öncesinde İngiltere’de belirli süre ile ikamet etmiş olmaları vardır. Vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyen kişiler bir İngiltere vizesi ile en az 5 yıl, başvurudan önce ise en az 12 ay boyunca da sürekli oturum izni ile İngiltere’de ikamet etmiş olmalıdırlar. Başvuru sahipleri bu koşulu sağlayabilmek için 5 yıllık sürede 450 gün, başvurudan önceki son 12 ay içerisinde ise 90 günden uzun dönemler ile İngiltere dışına çıkmamış olmalıdırlar. Vatandaşlık başvurularında aranan süre gereksinimi ve bu gereksinimin nasıl karşılanabileceğine dair detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

“İngiltere çifte vatandaşlık nasıl alınır?” sorusunun yanıtı aynı zamanda başvuru sahiplerinin geçmeleri gereken bazı sınavları da kapsamaktadır. İngiltere vatandaşlığı başvurularında İngilizce dil bilgisi yeterlilik şartı aranmaktadır ve bu şartın sağlanması için başvuru sahiplerinin girmeleri gereken sınavlar vardır. Vatandaşlık başvurusu yapacak kişiler dil sınavlarının yanı sıra İngiliz kültürü ve İngiltere’de güncel olaylar ile ilgili soruların yer aldığı Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavından da geçmek zorundadırlar. İngiltere vatandaşlığı başvurularında başarılı olunması gereken sınavlar hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında Türkiye’de ve İngiltere’de bulunan başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti vermektedir. CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak iletişime geçebilir, İngiltere’de çifte vatandaşlık sahibi olmak için yapılacak İngiltere vatandaşlığı başvuruları, İngiltere vatandaşlarına sunulan hak ve özgürlükler hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 8111 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular