image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çalışma Vizesi Tier 2 Almak İçin Gerekenler Nelerdir?

İngiltere Çalışma Vizesi Tier 2 alınabilmesi için başvuru sahiplerinin sağlaması gereken çeşitli koşullar bulunmaktadır.

İngiltere Çalışma Vizesi Tier 2 ya da Tier 2 İngiltere Genel Çalışma Vizesi, bir iş için gerekli personelin İngiltere ya da Avrupa Birliği içerisinde bulunamaması durumunda pozisyonu diğer ülkelerin vatandaşlarına açmak için kullanılan bir İngiltere Çalışma/İş Vizesi türüdür. İngiltere Çalışma Vizesi Tier 2 alınabilmesi için kişinin belirli nitelikte bir çalışan olması (vasıfsız işçi olmaması) ve Avrupa Birliği vatandaşı olmaması gerekmektedir.

Diğer İngiltere vizesi başvurularında olduğu gibi İngiltere Genel Çalışma Vizesi başvurularında da başvuru sahibinin İngiltere’de bulunacağı süre boyunca geçerliliğini koruyacak bir pasaport sahibi olması gerekmektedir. Bu şartı sağlayan pasaport sahibi olan kişiler bu pasaport ile başvurularını gerçekleştirebilirler. Geçerli pasaport sahibi olmayanların İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvurarak pasaport çıkartmaları gerekmektedir. Geçerli bir pasaport bulunmadan başvurunun yapılması mümkün olmayacaktır.

İngiltere Çalışma Vizesi Tier 2 başvurularının yapılabilmesi için gereken en önemli şartlardan birisi başvuru sahibinin İngiltere’deki işveren tarafından çıkartılacak olan Sponsorluk Sertifikası (CoS-Certificate of Sponsorship) sahibi olmasıdır. Sponsorluk Sertifikası ancak İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office) tarafından Sponsorluk Lisansı verilmiş işverenler tarafından çıkartılabilmektedir. Sponsorluk Sertifikası başvuru dosyasında yer almadığı takdirde başvuru reddedilecektir.

Aynı zamanda başvuru sahibinin İngilizce dil bilgisi ve maddi yeterlilik şartlarını sağlayabildiğini ispat etmesi gerekmektedir. Başvuru sahipleri, B1 seviyesinde İngilizce dil bilgisine sahip olduklarını ispat etmelidir. Maddi yeterliliğin ispat edilebilmesi içinse başvuru sahibinin banka hesabında £ 945 miktarında para olması ve bu paranın başvurudan önce en az 90 gün boyunca hesapta tutulmuş olması gerekmektedir. Firmamız aracılığı ile yapılacak başvurularda uzmanlarımız başvuru sahiplerine gerekecek belgeler ve sağlanması gereken şartlar hakkında başvuru sahiplerini bilgilendireceklerdir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Firmamız uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtası ile iletişime geçebilir, Tier-2 İngiltere Genel Çalışma Vizesi başvuruları, vize başvurularının gereksinimleri, başvuru sahiplerinin sağlaması gereken şartlar ve göçmenlik kuralları ile ilgili detaylı bilgi ve profesyonel yardım alabilirsiniz.

Bu sayfa 1019 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular