image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çalışma Şartları Vize Türüne Göre Değişmekte Midir?

İngiltere çalışma şartları hangi İngiltere vizesi türüne sahip olunduğuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek farklı vize türlerinin sunduğu haklar ile ilgili detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

İngiltere çalışma şartları sahip olunan İngiltere Çalışma/İş Vizesi türüne bağlı olarak değişebilmektedir. İş kapsamlı vizelerin çoğu belirli işverenler için çalışılmasına olanak tanımakta ve vize sahiplerinin işveren veya iş değiştirmelerine izin vermemektedir. Bu vizelerin başvurularında başvuru dosyasında mutlaka bulunması gereken Sponsorluk Sertifikası (CoS-Certificate of Sponsorship) başvuru sahiplerinin bünyesinde çalışabilecekleri işveren tarafından çıkartılmaktadır ve başvuru sahipleri Sponsorluk Sertifikasını çıkartmış olan işveren için çalışabilmektedirler. 

Benzer şekilde İngiltere çalışma şartları aynı zamanda sahip olunan iş vizesinin çalışma imkânı sunduğu iş dalları ile de belirlenebilmektedir. Bazı İngiltere Çalışma/İş Vizesi türleri yalnızca belirli iş dallarında çalışma imkânı sunmaktadır. Örneğin, Sporcular İçin İngiltere Çalışma Vizesine yalnızca İngiltere’de profesyonel sporcu olarak çalışmak isteyen kişiler başvuruda bulunabilmekte ve bu kişiler yalnızca Sponsorluk Sertifikası aldıkları kurum için çalışabilmektedirler. İş vizelerinin sundukları haklar ve sahip oldukları kısıtlamalar hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere çalışma şartları başvurulan vize İngiltere Ankara Antlaşması İş Kurma Vizesi veya Tier-1 kategorisinde yer alan vizeler (Yatırımcı, Mezun Girişimci ve Girişimci Vizeleri) söz konusu olduğunda değişmektedir. Bu vize türleri başvuru sahiplerinin İngiltere’de iş kurmalarına, adî ortaklık kurmalarına veya hâlihazırda var olan bir işi devralmalarına olanak tanıyabildiklerinden ötürü alındıkları takdirde sağladıkları haklar çok daha geniş olmaktadır. Bu vize türlerinin sundukları haklar, sahip olabilecekleri sınırlamalar, bu vize türlerine yapılan başvurularda sağlanması gereken koşullar ve başvurularının gereksinimleri hakkında CSS Legal vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile irtibata geçebilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, İngiltere’de ve Türkiye’deki başvuru sahiplerine hizmet veren bir danışmanlık şirketidir. 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak irtibata geçebilir İngiltere’de nasıl çalışılabileceği, farklı iş vizesi türleri, çalışma vizesi başvuruları ve göçmenlik kuralları ile ilgili detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bu sayfa 1410 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular