image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çalışma Saatleri Sahip Olunan Vize Türüne Göre Değişmekte Midir?

İngiltere çalışma saatleri sahip olunan vize türüne göre farklılık gösterebilmektedir. Hangi İngiltere vizesi türlerinin ne kadar çalışma hakkı tanıdığını öğrenmek, İngiltere Çalışma/İş Vizesi hakkında bilgi ve profesyonel destek almak için firmamız uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

Çoğu İngiltere Çalışma/İş Vizesi türü alındıkları takdirde başvuru sahibinin tam zamanlı olarak İngiltere’de bulunan ve başvuruda belirlenen bir işveren için çalışmalarına İmkân tanımaktadır. Bu vizelere sahip olanların tabi olacakları İngiltere çalışma saatleri bünyesinde çalıştıkları işverene göre belirlenmektedir fakat her halükârda değişmeyen esas bu vizelerin sahiplerinin tam zamanlı çalışmalarının gerektiğidir. İngiltere İş Vizesi türleri ve bu türlerin sunduğu haklar hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

Bu durum çalışma hakkı tanıyan tüm vize türleri için geçerli değildir. Örneğin, İngiltere’de yerleşik hayat kurma amacıyla başvurulabilen İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi türleri İngiltere’de çalışılabilmesine olanak tanımaktadırlar. Bu vize türlerine sahip olanların hafta içerisinde çalışabilecekleri saat üzerinde herhangi bir sınırlama yoktur, yani vize sahipleri yarı zamanlı veya tam zamanlı olarak çalışabilmektedirler. Bu durumda vize sahiplerinin takip edecekleri İngiltere çalışma saatleri sahip oldukları iş ile belirlenmektedir. Yerleşim kapsamlı vizeler, bu vizelerin sundukları haklar ve bu vizelere nasıl başvurulabileceği hakkında CSS Legal vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

İngiltere’de çalışma hakkı elde edilebilmesi için sahip olunabilecek diğer vizeler arasında bahsedilmesi gereken bir vize Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesidir. İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi, İngiltere’de 6 aydan uzun eğitim programlarına katılma amacı ile verilmektedir ve diğer İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinin aksine çalışma hakkı da sunmaktadırlar. Bu vize türüne sahip olanların faaliyet gösterebilecekleri İngiltere çalışma saatleri eğitim gördükleri seviyeye (lisans, yüksek lisans vb.) bağlı olarak değişmektedir. Lisans altı seviyede eğitim görenler haftada 10, lisans ve üstü seviyeden eğitim görenler haftada 20 saate kadar çalışabilmektedirler.

CSS & Co Legal Services İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtası ile irtibata geçebilir, vize başvurularınızda firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 1426 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular