image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çalışma İzni Vizesi Hangi Vize Türlerini Kapsar?

İngiltere Çalışma İzni Vizesi, çalışma izni de verebilen vizeler ve İngiltere Çalışma/İş Vizeleri olarak iki kategoriye ayrılır.

İngiltere çalışma izni vizesi olarak iki kategoriden bahsetmek mümkündür. Bunlardan ilki, İngiltere Çalışma/İş Vizesi türlerinden birisi olmadığı halde sahiplerine İngiltere’de çalışma hakkı sunan İngiltere vizesi türleridir. Evlilik vizeleri veya Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi gibi vizeler sahiplerine İngiltere’de çalışma hakkı da tanımaktadır. Mevzubahis öğrenci vizesi türü lisans, yüksek lisans, doktora ve post doktora öğrencilerine haftada 20 saate kadar çalışma hakkı tanımaktadır.

İngiltere Çalışma/İş Vizesi kapsamında olmayan İngiltere vizesi türleri söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken husus, bu vizelerin vize sahiplerinin İngiltere’de çalışabilmesi amacıyla verilmedikleridir. Vize başvurusunda bulunma sebebi, İngiltere’de çalışmak olanların iş vizesi türlerinden kendileri için uygun olana başvurmaları gerekmektedir. 

İngiltere çalışma izni vizesi çatısı altında bulunan ikinci kategori, İngiltere Çalışma/İş Vizesidir. İngiltere İş Vizeleri, başvuru sahiplerine İngiltere’de bir işveren için çalışma hakkı tanımaktadır. Göz önünde bulundurulması gereken bir husus bu vize türlerinin çeşitli sınırlamaları olduğudur. İş vizeleri vize sahiplerinin belirli iş dallarında çalışıyor olması ya da belirli bir işveren ile çalışıyor olmalarını gerektirebilmektedirler. Örneğin, İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi, çok uluslu bir şirket ya da kurumun İngiltere dışında bulunan bir çalışanını İngiltere’deki şubesine transfer etmek için kullanılabilen bir vizedir. Hangi vize türlerinin ne gibi durumlarda kullanılabileceğini, İngiltere Çalışma/İş Vizesi türlerinin sağladığı imkânlar ve sınırlamaları hakkında firmamız uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere çalışma izni vizesi kapsamında ayrıca bahsedilmesi gereken vize türü İngiltere Ankara Antlaşması Vizesidir. Bu İngiltere vizesi türüne yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İngiltere’de kendi işlerini kurmak, hâlihazırda var olan bir işi devralmak veya bir iş ile ortaklık kurmak amacı ile başvurabilmektedirler. Ankara Antlaşması Vizesi sahiplerine diğer İngiltere Çalışma Vizesi türleri tarafından sunulmayan pek çok hak sunulmaktadır. CSS Legal uzmanları ile görüşerek İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvuruları bu vizenin sunduğu haklar ile ilgili detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, Türkiye’de ve İngiltere’de bulunan başvuru sahiplerine hizmet veren bir danışmanlık şirketidir. Firmamız İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS & Co Legal Services uzmanları ile görüşmek için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayabilirsiniz.

Bu sayfa 980 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular