image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çalışma İzni Futbol Oyuncuları İçin Nasıl Alınabilir?

İngiltere çalışma izni futbol oyuncuları için Sporcular İçin İngiltere Çalışma Vizesi kapsamında alınabilmektedir.

İngiltere çalışma izni futbol oyuncuları için Sporcular İçin İngiltere Çalışma Vizesi kapsamında alınabilmektedir. İngiltere Sporcu Vizesi, 16 yaşını doldurmuş kişilerin profesyonel sporcu olarak çalışmak istemeleri durumunda başvurabilecekleri bir İngiltere vizesi türüdür. Diğer İngiltere Çalışma/İş Vizesi türlerinde de olduğu gibi İngiltere Sporcu Vizesi alınabilmesi için başvuru sahiplerinin sağlaması gereken çeşitli şartlar vardır.

Sporcular İçin İngiltere Çalışma Vizesi başvuruları puan bazlı sistem çerçevesinde değerlendirilmektedir. İngiltere çalışma izni futbol oyuncuları için ancak başvuru sahipleri 50 puana karşılık gelecek şartları sağlıyorlar ise yapılabilmektedir. Yalnızca İngiltere'deki işveren tarafından çıkartılabilecek olan Sponsorluk Sertifikası (CoS-Certificate of Sponsorship) 50 puan gereksinimini karşılamaktadır. Bu vize türü ile İngiltere'de bulunacak kişiler yalnızca Sponsorluk Sertifikası çıkartan işveren için çalışabilmektedir. Sporcular İçin İngiltere Çalışma Vizesinin sunduğu haklar ve sahip olduğu sınırlamalar hakkında CSS Legal danışmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Başvuru sahiplerinin Sponsorluk Sertifikasının yanı sıra Sporcular İçin İngiltere Çalışma Vizesi başvurularında sağlamaları gereken maddi yeterlilik ve İngilizce dil bilgisi şartları da bulunmaktadır. İngiltere Sporcu Vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin en az A1 seviyesi İngilizce bilgisi sahibi olmaları gerekmektedir. Bu hususu ispat edebilmek için başvuru sahipleri IELTS Life Skills, IELTS for UKVI sınavlarına ya da Trinity College London'un sınavına girmek durumundadır. Maddi yeterlilik şartının sağlanabilmesi içinse başvuru sahibinin hesabında £ 945 miktarında parayı başvurudan önce en az 90 gün boyunca bulundurmuş olması gerekmektedir. Başvuru sürecinde sağlanması gereken şartlar hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

Sporcular İçin İngiltere Çalışma Vizesi başvuruları diğer İngiltere Çalışma/İş Vizesi başvuruları gibi karmaşık yapıda başvurulardır. Başvuru dosyalarının titizlikle hazırlanmaları başvuruların başarılı olabilmeleri açısından oldukça önemlidir. Bu açıdan CSS Legal uzmanlarının bilgi birikimi ve tecrübesinden yararlanmanız başvurularınızın başarılı olma olasılığını arttıracaktır.

CSS & Co Legal Services, Türkiye'de ve İngiltere'de bulunan başvuru sahiplerine hizmet veren bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak iletişime geçebilir, vize başvuruları, vize başvurularının gereksinimleri, vize başvuru süreçleri ve göçmenlik kuralları ile ilgili detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bu sayfa 1588 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular