image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çalışma İzni Alma Süreci Nasıldır?

İngiltere çalışma izni alma yolları başvurulan İngiltere vizesi türüne göre değişkenlik gösterebilmektedir.

İngiltere çalışma izni alma iki şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bunlardan ilki, kişinin çalışma izni de tanıyan bir İngiltere vizesi türüne başvuru yaparak bu vize türünün sunduğu çalışma imkânlarından yararlanmasıdır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus, İngiltere Çalışma/İş Vizesi kapsamında bulunmayan vizelerin farklı amaçlara hizmet olarak veriliyor olduklarıdır, yani bu vize türlerinin verilmeleri için başvuru sahibinin esas amacının İngiltere’de çalışmak olmaması gerekmektedir. Örneğin, İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi sahiplerine İngiltere’de gördüğü eğitim esnasında 10 ya da 20 saat çalışma izni vermektedir. Fakat bu vize türüne başvurulabilmesi için başvuru sahibinin İngiltere’de lisans, yüksek lisans ya da doktora eğitimi görecek olması, yani esas amacının eğitim olması gerekmektedir.

Kişinin başvuru amacı, İngiltere’de çalışmak veya iş kurmak ise kişi doğrudan İngiltere Çalışma/İş Vizesine başvurmalıdır. İngiltere çalışma izni alma süreci bu noktada çeşitli etmenlere göre değişkenlik göstermektedir. Belirleyici olan unsur başvurunun hangi İngiltere Çalışma/İş Vizesi türüne yapılacağının belirlenmesidir. Başvuru süreçleri prosedür açısından temelinde benzer olsalar da başvurusu yapılacak vize türüne göre başvuru dosyasının gereksinimleri değişmektedir. Farklı vize türlerinin gereksinimleri ve başvurular esnasında sağlanması gereken şartlar hakkında firmamız uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere vizesi başvuruları olumlu sonuç alınması zor başvurulardır. Başvuru süreçleri ve İngiltere çalışma izni alma için gerekenler hakkında firmamız uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi almanız başvurularınızın mümkün olan en iyi şekilde yapılmasını sağlayacak ve başvurunuzun başarılı olma ihtimalini oldukça yükseltecektir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, İngiltere çalışma izni alma, İngiltere’de çalışma izni sunan vizeler, İngiltere Çalışma/İş Vizesi türleri, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları ile ilgili detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 890 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular