image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çalışma İmkânları Sahip Olunan Vize Türüne Göre Değişmekte Midir?

İngiltere çalışma imkânları sahip olunan İngiltere vizesi türüne bağlı olarak değişebilmektedir.

İngiltere çalışma imkânları sahip olunan vize türüne bağlı olarak değişebilmektedir. Çoğu İngiltere Çalışma/İş Vizesi türü vize sahiplerinin yalnızca belirli bir işveren için çalışmasına olanak tanımaktadır. Bu vize türlerinin başvurularında İngiltere’de bulunan işveren tarafından sağlanacak olan Sponsorluk Sertifikası (CoS-Certificate of Sponsorship) başvuru sahibinin hangi işveren için çalışacağını belgelemektedir. Çoğu iş vizesi türü sahiplerine işveren ve/veya iş değiştirme imkânı sunmamaktadır. Bu durumun istisnası İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesidir. Bu vize türüne en az 1 yıl boyunca sürekli olarak belirli bir işveren için çalışmış olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvurabilmektedir. Vize sahipleri 4 yıl boyunca aynı işveren bünyesinde çalıştıkları takdirde sürekli oturum izni başvurusunda bulunabilir ve farklı işverenler için çalışma hakkını kazanabilirler. Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile görüşebilirsiniz.

İngiltere çalışma imkânları aynı zamanda vize türlerinin belirli iş kolları dışında çalışılmasına olanak tanımıyor olmasından ötürü de sınırlandırılabilmektedir. Örneğin, Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi başvuru sahiplerinin yalnızca vizenin kapsamında yer alan 5 alt kategoriye dahil olan iş dallarında çalışmasına olanak tanımaktadır. Bu ve benzeri iş vizesi türleri hakkında CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere çalışma imkânları başvurulan İngiltere vizesinin İngiltere Ankara Antlaşması İş Kurma Vizesi veya Tier-1 kategorisine dahil olan vizeler (Mezun Girişimci, Girişimci ve Yatırımcı Vizeleri) olması durumunda oldukça genişlemektedir. Bu İngiltere vizeleri alındıkları takdirde sahiplerine İngiltere’de iş kurma, hâlihazırda var olan bir işe ortak olma veya bir işi devralma hakkı tanımaktadırlar ve buna bağlı olarak başvuru sahiplerinin faaliyet gösterebilecekleri iş alanı oldukça genişlemektedir. Bu vize hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak iletişime geçebilir, İngiltere Çalışma/İş Vizesi, ticari kapsamlı vizeler, İngiltere vizesi türleri, göçmenlik hukuku hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 2029 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular