image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Büyükelçiliği Ankara Vize Başvurusu Kabul Etmekte Midir?

İngiltere Büyükelçiliği Ankara vize başvurularını kabul etme, değerlendirme veya sonuçlandırma yetkilerine sahip değildir. Türkiye içerisinden yapılan vize başvuruları hangi ilden yapılılarsa yapılsın İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilmekte ve sonuçlandırılmaktadır.

İngiltere Büyükelçiliği Ankara vize başvurularını kabul etme, değerlendirmeye alma, reddetme veya sonuçlandırma yetkilerine sahip değildir. Bu yetkiler Türkiye Cumhuriyeti içerisinde bulunan İngiltere temsilcilik birimleri arasında yalnızca İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna tanınmıştır.

İngiltere Büyükelçiliği Ankara vize başvurularının yapılmaları için gereken başvuru randevusunun alınabilmesi amacıyla müracaat edilebilecek bir merci de değildir. Vize başvuru randevuları UK Visas & Immigration (İngiltere Vize ve Göçmenlik Kurumu)’un resmî web sitesi üzerinden alınmaktadır. CSS Legal vize ve göçmenlik hukuku uzmanları firmamız aracılığı ile yapılacak başvurularda başvuru sahipleri ile irtibat halinde başvuru randevusu alacaklardır. Vize başvurularında kullanılacak olan başvuru dosyalarının bu başvuru randevusundan önce hazırlanmış olmaları gerekmektedir.

Firmamız aracılığı ile başvuruda bulunulması durumunda başvuru dosyalarının oluşturulması için uzmanlarımız tarafından tedarik edilecek belge listesindeki belgeler toplanmalı, tercümesi gerekli belgelerin tercümeleri yapılmalı, vize/başvuru harcı ödenerek vize başvuru formu doldurulmalı ve dosyaya eklenmelidir. Başvuru dosyaları alınmış olan randevunun gün ve saatinde başvuru sahiplerinin beyaz arka planda fotoğrafları ve el parmaklarının izleri (biyometrik bilgileri) ile birlikte İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru sahipleri tarafından teslim edilirler. Daha önce de bahsedildiği gibi İngiltere Büyükelçiliği Ankara vize başvurularını değerlendirme yetkisine sahip olmadığından dolayı teslim edilen başvuru dosyaları bu temsilcilikte değil İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğunda işlem görürler. Vize başvurularında gereken belgeler, vize başvuru süreçleri ve prosedürü hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu noktada bahsedilmesi gereken bir husus İngiltere Büyükelçiliği Ankara vize başvurularının sonuçlarının alınabileceği merci olmadığıdır. Vize başvurularının sonuçları, pasaport ve diğer belgeler ile birlikte başvurunun teslim edildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınabilmektedir.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçmek için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayabilir veya Türkiye’de ve İngiltere’de bulunan ofislerimizi ziyaret edebilir, İngiltere vize başvuruları, başvuru prosedürleri, göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bu sayfa 953 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular