image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Bursa Konsolosluğu Var Mıdır?

İngiltere Bursa Konsolosluğu yoktur fakat olsaydı dahi vize başvurusunda bulunmak, vize başvuru randevusu almak vb. işlemler doğrudan İngiltere temsilcilik birimlerine müracaat edilmesi ile yapılamamaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti içerisinde bulunan İngiltere temsilciliği birimleri arasında İngiltere Bursa Konsolosluğu bulunmamaktadır. Buna karşın Bursa içerisinde İngiltere Vize Başvuru Merkezi bulunmaktadır.

İngiltere Bursa Konsolosluğu olmamasına karşın böyle bir temsilcilik birimi bulunsaydı bile vize başvurularını kabul etme, değerlendirme, sonuçlandırma vb. yetkilere sahip olması söz konusu olmayacaktır. Türkiye’den yapılan vize başvuruları hakkında bu tip idari işlemleri gerçekleşme yetkisi yalnızca İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna verilmiştir. Bununla birlikte vize başvurularının doğrudan başkonsolosluğa müracaat edilerek yapılmaları mümkün olmamaktadır.

İngiltere vizesi başvuruları başvuru dosyalarının hazırlanması ile yapılırlar. Firmamız aracılığıyla başvuruda bulunmanız durumunda vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımız gerekli belgelerin tam bir listesini sunacaklardır. Bu listede yer alan belgeler toparlandıktan, tercümesi gerekli belgelerin tercümeleri yapıldıktan, vize/başvuru harçları yatırıldıktan ve başvuru formu doldurulduktan sonra vize başvuru randevusu alınması gerekmektedir. Başvuru randevuları firmamız aracılığıyla başvuruda bulunulması halinde uzmanlarımız tarafından başvuru sahipleri ile iletişim halinde alınacaklardır. Alınacak olan randevunun gün ve saatinden önce başvuru dosyalarının tamamlanması gereklidir. Vize başvuru süreci başvuru dosyalarının randevu gün ve saatinde başvuru sahibinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izleri) ile birlikte İngiltere Konsolosluğu tarafından değerlendirilmek üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru sahipleri tarafından elden teslimi tamamlanmaktadır.

Başvuru dosyaları doğrudan İngiltere konsolosluklarına teslim edilememektedirler, yani İngiltere Bursa Konsolosluğu olsaydı dahi başvuru dosyasının bu temsilciliğe teslim edilmesi mümkün olmayacaktır. Vize başvurularında gerekli olan belgeler ve vize başvuru prosedürü hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, İngiltere vizesi başvuruları, başvuru prosedürleri ve göçmenlik kuralları hakkında her konuda detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. 

Bu sayfa 899 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular