image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Başkonsolosluğu Bursa İçerisinde Midir?

İngiltere Başkonsolosluğu Bursa ilinde bulunmamaktadır. Türkiye’den yapılan İngiltere vizesi başvurularını kabul etme, değerlendirme ve sonuçlandırma yetkilerine sahip olan İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’da bulunmaktadır.

İngiltere Başkonsolosluğu Bursa içerisinde bulunmamaktadır. Türkiye’de bulunan İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul içerisindedir. İngiltere Başkonsolosluğu Bursa içerisinde bulunsaydı dahi vize başvurularının yapılabilmeleri için doğrudan bu temsilciliğe başvurulması mümkün olmayacaktır. Vize başvurularının yapılabilmeleri veya vize başvuru randevularının alınması için başvurulan merci İngiltere temsilciliği birimleri değil İngiltere Vize Başvuru Merkezidir. Bursa’da herhangi bir konsolosluk birimi olmamakla beraber başvuru merkezi bulunmaktadır.

Vize başvurularının yapılması için oluşturulacak başvuru dosyaları gerekli belgeler toplanıp, tercümesi gereken belgelerin tercümeleri yapılarak başvuru dosyasına eklenip, varsa vize ücretleri yatırılıp, vize başvuru formu doldurulduktan sonra vize başvuru merkezinden randevu alınması gerekmektedir. Vize başvuru randevuları doğrudan İngiltere konsolosluklarından değil UK Visas & Immigration (İngiltere Vize ve Göçmenlik Kurumu)’un resmî web sitesinden alınmaktadırlar. Vize başvuruları CSS Legal’in sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yaralanarak yapıldıkları takdirde firmamız uzmanları başvuru sahiplerine gereken belgelerin tam bir listesini sunacak, vize başvuru prosedürleri konusunda bilgilendirmede bulunacak ve başvuru sahiplerine en yakın olan başvuru merkezinden randevu alacaklardır. Vize başvurularınızda danışmanlık hizmeti almak ve vize başvuru prosedürleri hakkında detaylı bilgi edinmek için firmamız uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

Başvuru dosyaları alınmış olan randevunun gün ve saatinden önce tamamlanmalıdır. Başvuru dosyaları tamamlanmalarının ardından başvuru sahiplerinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izleri) ile birlikte bizzat başvuru sahiplerince İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilir ve değerlendirilmek üzere İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilirler. Gerçekleştirilmiş başvuruların sonuçları da doğrudan konsolosluklardan değil başvurunun yapıldığı başvuru merkezinden alınabilmektedir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında Türkiye’de ve İngiltere’de bulunan başvuru sahiplerine danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Firmamızın Türkiye’de ve İngiltere’de bulunan ofislerinden birisini ziyaret ederek veya İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak uzmanlarımız ile irtibata geçebilir, İngiltere vizesi başvuruları, başvuru prosedürleri ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi alabilir, sunduğumuz danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 889 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular