image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Başkonsolosluğu Ankara Adresi Nedir?

İngiltere Başkonsolosluğu Ankara adresi bulunmamaktadır. Ankara’da İngiltere temsilciliği birimi olarak İngiltere Büyükelçiliği bulunmaktadır fakat bu birime doğrudan vize başvurusunda bulunmak mümkün olmamaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti içerisinde bulunan İngiltere temsilciliği birimleri İzmir’de bulunan İngiltere Konsolosluğu, İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu, Antalya’da bulunan İngiltere Muavin Konsolosluğu, Fethiye, Bodrum ve Marmaris’te bulunan İngiltere Fahri Konsolosluklarıdır. Bu temsilciklere ek olarak Ankara içerisinde de İngiltere Büyükelçiliği bulunmaktadır. İngiltere Büyükelçiliği Ankara adresi Şehit Ersan Caddesi, 46/A, Çankaya/Ankara şeklindedir. Ankara’da bulunan bu İngiltere temsilciliği biriminden İngiliz vatandaşları Türkiye’de bulundukları süre zarfında yardım talebinde bulunabilmektedirler.

İngiltere Başkonsolosluğu Ankara adresi ziyaret edilerek vize başvurusunda bulunulması mümkün değildir zira Türkiye içerisinden yapılacak İngiltere vizesi başvuruları doğrudan İngiltere temsilciliği birimlerine başvuruda bulunulması ile yapılmamaktadır. Buna ek olarak bilinmelidir ki Türkiye içerisinden yapılan başvurular yalnızca İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilmektedirler, yani Ankara’da bulunan İngiltere Büyükelçiliğinin vize başvurularını değerlendirme veya sonuçlandırma şeklinde yetkileri de mevcut değildir. İngiltere vizesi başvurularının nasıl ve nereden yapılabildikleri hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services’in Türkiye’de ve İngiltere’de ofisleri bulunmaktadır. Her iki ülkede bulunan başvuru sahiplerine de danışmanlık hizmeti sunan CSS Legal, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. Firmamızın vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, vize başvuruları ve göçmenlik hukuku hakkında bilgi edinebilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden faydalanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 922 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular