image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

"İngiltere Aile Birleşimi Vizesi ne kadar sürede sonuçlanır?" sorusunun cevabı bazı unsurlara göre değişebilmektedir.

"İngiltere Aile Birleşimi Vizesi ne kadar sürede çıkar?" sorusunun cevabı başvurunun hangi ülkeden yapıldığına göre farklılık gösterebilmektedir. İngiltere Aile Birleşimi Vizesi, mülteci statüsüyle veya insani koruma altında İngiltere'de kalmasına izin verilen kişilerin aile üyelerinin İngiltere'ye gelmek için başvurabilecekleri bir vize türüdür. Mevzubahis aile üyeleri bulundukları ülkeden başvurularını gerçekleştirebilecekler ve buna uygun bir sürede başvurularından sonuç alacaklardır.

"İngiltere Aile Birleşimi Vizesi ne kadar sürede çıkar?" sorusunun cevabı İngiliz Konsolosluğunun ne kadar yoğun olduğuna bağlı olarak da değişebilmektedir. Normal şartlar altında İngiltere Aile Birleşimi Vizesi başvurularının 3 hafta ila 12 hafta (15 ila 90 iş günü) içerisinde sonuçlanmaları mümkün olmaktadır. Bu süre sabit değildir. Başvurular daha uzun veya daha kısa sürelerde de sonuçlanabilmektedirler. Başvuruların sonuçlanmasının daha az veya daha fazla sürede gerçekleşmesi başvurunun başarılı veya başarısız olduğu şeklinde yorumlanmamalıdır zira bu durum İngiliz Konsolosluğunun yoğunluk oranı ile bağlantılıdır.

İngiltere Yerleşim Vizesi çatısı altında toplanan vize türlerine yapılacak başvurularda bu vize türüne özgü bir öncelikli servis olan Yerleşim Vizesi İçin Öncelikli Servis (Settlement Priority Visa Service) başvuruların 15 iş günü içerisinde sonuçlanmalarını mümkün kılabilmektedir. Fakat İngiltere Aile Birleşimi Vizesi başvurularında Yerleşim Vizesi İçin Öncelikli Servis kullanılması mümkün değildir. Aile Birleşimi Vizesi başvurularında başvuru sahiplerinin başvuruların sonuçlanmasını hızlandırabilecek diğer öncelikli servislerden yararlanıp yararlanamayacakları ile ilgili bilgi almak için CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçebilirler.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi başvuruları olumlu sonuç alınması zor olan, karmaşık yapıda başvurulardır. Vize memurları değerlendirmelerinde en ufak bir hata veya eksiklikle karşılaşmaları halinde vize reddi verebilmektedir. Başvuru sahiplerinin danışmanlık hizmeti alarak başvuruda bulunmaları başvurularının olumlu sonuca ulaşabilmesi açısından önem taşımaktadır. CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilir ve başvurularınızın prosedürlere mümkün olan en uygun şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, İngiltere'de ve Türkiye'de bulunan başvuru sahiplerine hizmet veren bir danışmanlık şirketidir. 2006'dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak iletişime geçebilir, İngiltere Aile Birleşimi Vizesi başvuruları, İngiltere vizeleri başvuru prosedürleri ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 1322 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular