image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere‘de Vatandaşlık Nasıl Alınır?

“İngiltere’de vatandaşlık nasıl alınır?” sorusunun cevabı, vatandaşlık başvurusunda bulunacak kişilerin bazı koşulları sağlaması ve bazı sınavları geçmesi durumundadır. Vatandaşlık başvuruları hakkında firmamız uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

“İngiltere’de vatandaşlık nasıl alınır?” sorusunun cevabı, başvuruda bulunacak kişilerin belirli şartları sağlamaları durumundadır. Bu koşullardan ilki başvuru sahibinin başvuru öncesinde belirli süre boyunca İngiltere’de ikamet etmiş olmasıdır. Çoğu İngiltere vizesi türü için minimum ikamet süresi toplamda 5 yıl olarak belirlenmiştir. Bu şarta ek olarak başvuru sahipleri vatandaşlık başvurularından önce en az 12 ay boyunca sürekli oturum izni ile İngiltere’de bulunmuş olmalılardır. Bu süreler içerisinde başvuru sahipleri uzun dönemler ile İngiltere’den çıkmamış olmaları halinde vatandaşlık başvurusunun süre gereksinimini karşılayabilmektedirler. İngiltere vatandaşlığı başvurularının süre gereksinimi hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Vatandaşlık başvurusunda bulunacak kişilerin sabıka kayıtlarının temiz olması koşulunun yanı sıra bu kişilerin son 10 yıl içerisinde İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) yalan beyanda bulunmamış ve göçmenlikle ilgili herhangi bir suç işlememiş olmaları da gereklidir.

“İngiltere’de vatandaşlık nasıl alınır?” sorusunun cevabı, başvuru sahiplerinin geçmeleri gereken sınavları da içermektedir. İngiltere vatandaşlığı başvurularında İngilizce dil bilgisi yeterlilik şartı aranmaktadır. Bu şartın sağlanabilmesi için başvuru sahipleri IELTS Life Skills veya IELTS for UKVI sınavlarından geçmek durumundadır. İngilizce yeterlilik şartı aynı zamanda Trinity College London’un ilgili sınavından geçilmesi ile de sağlanabilmektedir.

Vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyen kişiler aynı zamanda Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavında da başarılı olmak durumundadırlar. Life in the UK sınavında başarılı olunmaması durumunda vatandaşlık başvurusu yapılamamaktadır. Bu sınav hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti sunmakta olan CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, İngiltere’de vatandaşlık nasıl alınır öğrenebilir, İngiltere vatandaşlığı, İngiltere vizesi ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 1650 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular