image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandaşlık Kanunu Hakkında Nereden Bilgi Alınır?

İngiliz vatandaşlık kanunu ve İngiltere vatandaşlığı başvuru süreci hakkında en güncel haber ve değişiklikleri CSS Legal uzman danışmanlarına telefon aracılığıyla ya da ofislerimizi ziyaret ederek elde edebilirsiniz.

İngiliz vatandaşlık kanunu, İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunacak bireyler için belirli şartları öngörmektedir. Başvuru prosedürlerini ve şartlarını eksiksiz olarak yerine getiren başvuru sahipleri vatandaşlık alma ihtimallerini artıracaklardır. Ancak internetteki çeşitli sitelerde araştırma yaparak yanlış ve eksik başvuru yapan bireyler vatandaşlık başvurusu reddiyle karşılaşacak ve tekrar başvuru yapması gerekecektir. İngiltere vatandaşlığı bir hak olmadığı için itiraz yolları kapalıdır. İngiltere vatandaşlık başvurusunda ret almış olan kişiler tekrar başvuru yapması ve başvuru prosedürlerini tekrar uygulaması gerekecektir.  

İngiliz vatandaşlık kanununa göre İngiltere vatandaşlığı alan bireyler oy verme hakkına, İngiliz pasaportu sahibi olma ve İngiltere sınırlarına istediği gibi dolaşma veya istediği zaman girip çıkma hakkına sahip olacaktır.

İngiliz vatandaşlık kanunu, çifte vatandaşlık için ayrı bir başvuru yapmaya gerek olmadığını ifade etmekte ve başvuru sahiplerinin başka bir ülkenin vatandaşlığına da sahip olması konusunda bir engel koymamaktadır. Ancak başvuru sahipleri kendi ülkesindeki vatandaşlık statüsünün başka ülke vatandaşı olunduğu takdirde otomatik olarak düşüp düşmediğini CSS Legal uzman danışmanlarıyla görüşerek öğrenmelidir.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda detaylı bilgi almak isteyenler göçmenlik hukuku konusunda uzman danışmanlardan destek alabilirler.

2006 yılından beri CSS & Co Legal Services İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofislerinde İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla profesyonel danışmanlık veren bir şirkettir.

İngiltere vatandaşlık kanunu hakkında kafanızı karıştıran tüm sorulara CSS Legal İngiltere Vize ve Vatandaşlık İletişim Hattı aracılığıyla irtibata geçerek yanıt bulabilir, vatandaşlık başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz.

Bu sayfa 756 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular