image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandaşlık Hakları Nasıl Kazanılabilir?

İngiliz vatandaşlık hakları kazanılabilmesi için İngiliz vatandaşlığı alınması gereklidir. Vatandaşlık başvurusunda bulunulması için gerekenler hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiliz vatandaşlık hakları kazanılabilmesi için kişilerin İngiliz vatandaşlığı başvurusunda bulunmaları ve başvurunun olumlu sonuçlanması gereklidir. İngiliz vatandaşlığı başvurularının gereksinimleri ve başvurularda sağlanması gereken şartlar hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiliz vatandaşlığı başvurusunda bulunulabilmesi için başvuru sahiplerinin başvurularından önce en az 5 yıl süre ile İngiltere vizesi sahibi olarak İngiltere’de bulunmuş olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda başvuru sahiplerinin başvurudan önce en az 12 ay boyunca sürekli oturum izni ile İngiltere’de bulunuyor olmaları gereklidir. Süre gereksinimi şartının sağlanabilmesi için başvuru sahiplerinin 5 yıl içerisinde 450 günden, son 12 ay içerisinde de 90 günden uzun sürelerle İngiltere dışında bulunmamış olmaları gerekmektedir. İngiltere’de bulunulması gereken süre ve bu şartın nasıl sağlanabileceği hakkında firmamız uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İngiliz vatandaşlık hakları kazanmak için İngiliz vatandaşlığı başvurusunda bulunacak kişilerin sabıka kayıtlarının temiz olması, son 10 yıl içerisinde İngiliz İçişleri Bakanlığına (Home Office) yalan beyanda bulunmamış olmaları ve göçmenlik ile ilgili herhangi bir suç işlememiş olmaları gerekmektedir. 

İngiliz vatandaşlığı başvurularında bulunabilmek için başvuru sahiplerinin belirli seviyede İngilizce dil bilgisi sahibi olmaları de gereklidir. Bu hususun ispatı için başvuru sahipleri IELTS Life Skills, IELTS for UKVI sınavlarını veya Trinity College London’un ilgili sınavını geçmek durumundadırlar. Başvuru sahipleri, olumlu sonuç alabilmek için aynı zamanda İngiliz kültürü ve İngiltere’de güncel olaylara dair sorulardan oluşan Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavında da başarılı olmalıdır. Life in the UK sınavı hakkında CSS Legal uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, İngiltere’de ve Türkiye’deki başvuru sahiplerine hizmet veren bir danışmanlık şirketidir. 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, İngiliz vatandaşlığı başvuruları, bu başvuruların gereksinimleri, başvurularda sağlanması gereken şartlar ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 1673 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular