image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandaşlığı Yemini İçin Neler Gereklidir?

İngiliz vatandaşlığı yemini, İngiltere vatandaşlığı başvurusunun olumlu sonuçlanması durumunda vatandaşlık hakkı kazanmış kişiler tarafından sürecin tamamlanması için edilmelidir.

İngiliz vatandaşlığı başvuruları başvuru sahiplerinin belirli koşulları sağlaması durumunda yapılabilmektedir. Başvuru sahipleri başvuruları öncesinde belirli süre ile İngiltere’de ikamet etmiş, belirli süre boyunca sürekli oturum izni ile İngiltere’de bulunmuş ve belirtilen sınırlar haricinde bu süre içerisinde uzun dönemlerle İngiltere dışına çıkmamış olmalıdır. Bununla birlikte vatandaşlık başvurusunda bulunacak kişilerin sabıka kayıtlarının temiz olması, kişilerin son 10 yıl içerisinde İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) yalan beyanda bulunmamış ve göçmenlik ile ilgili herhangi bir suç işlememiş olmaları gereklidir. Bu ve benzeri bazı koşullar sağlandığı takdirde İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunmak mümkün olacaktır. İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunulması için sağlanması gereken koşullar ve vatandaşlık başvuru prosedürleri hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yapılan İngiltere vatandaşlığı başvurusu olumlu sonuçlandığı takdirde bu husus kişilere bir onay mektubu vasıtası ile bildirmektedir. Vatandaşlık başvurusu olumlu sonuçlanan kişilerin vatandaşlıklarını alabilmeleri için İngiliz vatandaşlığı yemini etmeleri gerekmektedir.

İngiliz vatandaşlığı yemini, İngiltere vatandaşlığı başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler tarafından vatandaşlık edinme sürecinin tamamlanması için edilmektedir. Vatandaşlık yemininin birden fazla şekilde yapılması mümkün olabilmektedir. Vatandaşlık yemini istendiği takdirde kişiye özel/tek kişi olarak edilebildiği gibi belirli aralıklarla düzenlenen toplu yemin ile de yapılabilmektedir. Benzer olarak vatandaşlık yemini kişinin mensup olduğu dine bağlı olarak veya kişinin istemesi durumunda laik olarak da yapılabilmektedir. Yemin töreni yeminin edilmesinin ardından kişiye İngiltere İçişleri Bakanlığının (Home Office) çıkartmış olduğu vatandaşlık sertifikasının verilmesi ile sona erecektir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan başvuru sahiplerine hizmet sunan CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere vatandaşlığı başvuruları, vatandaşlık başvurularının yapılabilmesi için gerekenler, başvuru süreci ve prosedürleri hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 1348 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular