image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandaşlığı Şartları Nelerdir?

İngiliz vatandaşlığı şartları hakkında CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiliz vatandaşlığı başvurusunda bulunulabilmesi için her şeyden önce başvuru sahibinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. 18 yaşın altındaki başvuru sahipleri için İngiliz vatandaşlık kaydı bazı durumlarda yapılabilmektedir, fakat bu başvurular ayrı şartlara tabidir. 16 Yaş Altı Çocuklar için İngiliz Vatandaşlığı hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiliz vatandaşlığı şartları arasında en önemlilerinden birisi başvuru sahibinin başvuru öncesinde belirli süre ve statü ile İngiltere’de bulunmuş olması şartıdır. Bu şartın sağlanabilmesi için başvuru sahibinin bir İngiltere vizesi ile başvurudan önce en az 5 yıl boyunca İngiltere’de bulunması gerekmektedir. Başvuru sahipleri bu süre içerisinde 450 günden ve başvurudan önceki son 12 ay içerisinde 90 günden uzun süre ile İngiltere dışarısında bulunmamış olmalıdırlar. Bununla birlikte aranan bir diğer süre gereksinimi de başvuru sahiplerinin başvurudan önce en az 12 ay boyunca sürekli oturum izni ile İngiltere’de bulunmuş olmalarıdır. İngiliz vatandaşlığı başvurularının süre gereksinimleri hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiliz vatandaşlığı şartları arasında başvuru sahibinin sabıka kaydının temiz olması da yer almaktadır. Bununla başvuru sahibinin son 10 yıl içerisinde İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) herhangi bir yalan beyanda bulunmamış ve son 3 yıl içerisinde göçmenlikle ilgili herhangi bir suç işlememiş olması gerekmektedir.

İngiliz vatandaşlığı şartları arasında başvuru sahiplerinin sağlamaları gereken İngilizce dil bilgisi yeterlilik şartı da mevcuttur. Başvuru sahipleri bu şartı sağlayabilmek için IELTS Life Skills, IELTS for UKVI sınavlarını veya Trinity College London’un ilgili sınavını geçmeleri gereklidir.

Başvuru sahipleri aynı zamanda Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavını da geçmek durumundadır. Life in the UK sınavı hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilir veya web sitemizin ilgili sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak irtibata geçebilir, İngiliz vatandaşlığı başvuruları, bu başvuruların gereksinimleri ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel yardım alabilirsiniz.

Bu sayfa 1045 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular