image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandasligi icin Gerekli Evraklar Nereye Sunulur?

İngiliz vatandasligi icin gerekli evraklar başvuru formu doldurulup, vatandaşlık başvuru ücreti yatırıldıktan sonra İngiltere İçişleri Bakanlığına sunulan evraklardır.

İngiliz vatandasligi bir hak olmamakla birlikte belirlenmiş şartların sağlanması halinde Birleşik Krallık’a yapılması gereken bir başvurudur. İngiliz vatandasligi icin gerekli evraklar, başvuru formu doldurulduktan ve başvuru harcı yatırıldıktan sonra CSS Legal uzman danışmanlarınca başvuru sahibinin durumuna göre belirlenecek olan belgeler listesidir. Başvuru sahibinin İngiliz vatandaşıyla evli olması veya olmaması, birlikte yaşaması veya eşcinsel bireyler olmaları gibi çeşitli şartları başvuru prosedürlerini değil İngiliz vatandasligi icin gerekli evraklar listesini etkilemektedir.

İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyen bireyler vatandaşlık başvuru formunu doldurup başvuru harcını yatırmalıdır. Vatandaşlık başvuru harcını yatırmayan bireyler başvuruda bulunmamış olacaklardır. Bu işlemler hakkında bilgi ve danışmanlık almak üzere CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçebilirsiniz.

İngiliz vatandasligi için gerekli evraklar, İngiliz vatandaşı ile evli olan bireyler için başvuru tarihinde hala evli olduğunu kanıtlamak, son 3 yıl içinde toplamda 270 günden fazla Birleşik Krallık sınırları dışında bulunmamak, başvurunun yapıldığı sırada sürekli oturum sahibi olmak, Home Office tarafından onaylanmış sınavlardan (IELTS SELT Consortium ve Trinity College London) B1 seviye ve üzerinde sonuç belgesi vb. sıralanabilir.

İngiliz vatandasligi için gerekli evraklar, başvurunun hemen öncesinde son 5 yıldır Birleşik Krallık sınırları içinde yaşamış olunduğu gösteren belgeler, İçişleri Bakanlığı tarafından tanınan dil sınavlarından B1 ve üzerinde sonuç belgesi, adli sicil kaydı belgesi vb. olarak örneklendirilebilir. İngiliz vatandaşlığı için gerekli belgeler hakkında detaylı bilgi için CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçmeniz önerilmektedir.

İngiltere vatandaşlığı olarak bilinmesine rağmen yalnızca İngiltere değil Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda ülkelerinin vatandaşlık başvurusu da bu yollarla sağlanmaktadır. Bu ülkelerin vatandaşlık başvuruları için de aynı şartların sağlanması gereklidir.

2006 yılından beri CSS & Co Legal Services İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle danışmanlık vermeyi sürdüren bir şirkettir.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda detaylı bilgi almak isteyen bireyler linke tıklayabilir veya göçmenlik hukuku konusunda uzman CSS Legal uzman danışmanlarıyla CSS Legal İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla irtibata geçerek vatandaşlık başvuru işlemlerini başlatabilir.

Bu sayfa 801 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular