image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandaşlığı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiliz vatandaşlığı başvurusu yapılabilmesi için kişilerin yerine getirmeleri gereken bazı koşullar bulunmaktadır. Bu koşulların ne oldukları ve nasıl yerine getirilebilecekleri hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiliz vatandaşlığı başvurusu yapılabilmesi için başvuruda bulunacak kişilerin sağlamaları gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlardan ilki kişilerin başvurudan önce en az 5 yıl boyunca İngiltere’de yasal olarak ikamet etmiş ve başvurudan önce en az 12 ay boyunca sürekli oturum izni sahibi olmuş olmalarıdır. Başvuru sahiplerinin 5 yıllık süre içerisinde 450 günden ve başvurudan önceki son 12 ay içerisinde de 90 günden uzun sürelerle İngiltere dışına çıkmamış olmaları gerekmektedir. Süre sınırlamalarının dışına çıkılmış olması veya İngiltere’de daha kısa sürelerle ikamet edilmiş olması durumunda İngiliz vatandaşlığı başvurusunda bulunmak mümkün olmayacaktır. Vatandaşlık başvurularında yerine getirilmesi gereken süre koşulu ve diğer koşullar hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiliz vatandaşlığı başvurusu yapacak kişilerin sabıka kayıtları temiz olmak zorundadır. Aynı zamanda vatandaşlığa başvuracak kişilerin son 10 yılda İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) yalan beyanda bulunmamış ve göçmenlik kurallarını herhangi bir şekilde ihlal etmemiş olmaları da başvuruların yapılabilmesi için gereklidir.

İngiliz vatandaşlığı başvurusu yapmak isteyenler, İngilizce dil bilgisi yeterlilik şartını sağlamak durumundadırlar. Bu şartın sağlanabilmesi için başvuru sahipleri IELTS Life Skills, IELTS for UKVI sınavlarına veya Trinity College London’un ilgili sınavına girerek başarılı olmalı ve sonuç belgesini başvurularında sunmalıdırlar.

Vatandaşlık başvurularında başvuru sahiplerinin geçmesi gereken bir diğer sınav da Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavıdır. Web sitemizin ilgili sayfasını ziyaret ederek veya firmamız uzmanları ile iletişime geçerek Life in the UK sınavı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, İngiliz vatandaşlığı başvuruları, bu başvuruların gereksinimleri, prosedürleri ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 1206 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular