image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandaşlığı Avantajları Nelerdir?

İngiliz vatandaşlığı avantajları arasında süresiz olarak İngiltere’de ikamet etme ve çalışma haklarının edinilmesinin yanı sıra İngiliz pasaportu çıkartılması da yer almaktadır. İngiliz vatandaşlığı ve sağladığı avantajlar hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiliz vatandaşlığı başvurusunda bulunmuş ve başvuruları olumlu sonuçlanmış kişiler İngiliz vatandaşlarının sahip oldukları tüm haklara sahip olacaklardır. İngiltere vatandaşlık başvurularında başvuru sahibinin diğer vatandaşlıklarını bırakması şartı aranmamaktadır. Bu bağlamda vatandaşlık başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler çifte vatandaşlık sahibi olacaklardır.

İngiliz vatandaşlığı avantajları arasında öne çıkan iki avantaj İngiliz vatandaşlığı sahibi kişilerin İngiltere’de herhangi bir sınırlama olmaksızın ikamet etme ve çalışma özgürlüğüne sahip olmalarıdır. İngiliz vatandaşlığı sahibi kişilerin vize uzatması gibi herhangi bir başvuruda bulunmadan İngiltere’de yaşamaları mümkün olduğu gibi herhangi bir işveren için çalışma özgürlükleri de bulunmaktadır. Sağlık hizmetleri, eğitim hizmetleri gibi devletin sunduğu tüm hizmetlerden yararlanma ve oy verme gibi haklar da vatandaşlık alındıktan sonra sahip olunabilen haklardandır. Vatandaşlık başvurusu olumlu sonuçlandığı takdirde elde edilecek tüm haklar ve özgürlükler hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiliz vatandaşlığı avantajları arasında en önemlilerinden birisi İngiliz vatandaşlığı sahibi kişilerin İngiliz pasaportu sahibi olabilmeleridir. İngiliz pasaportu alındığı takdirde 10 yıl süre ile geçerlidir. Pasaport başvurusu, İngiltere içerisinden veya İngiltere dışındaki ülkelerden yapılabilmektedir. İngiltere’den başvuruda bulunulması durumunda kişiler online bir form doldurup bu formun çıktısını fotoğrafları ve benzeri belgeler ile formda yazan adrese göndererek başvurularını gerçekleştirebilmektedirler. Pasaport başvurusunun tamamlanabilmesi için kişilerin kimliklerinin teyit edilmesi amacı ile yapılan bir mülakata girmeleri de gerekmektedir. İngiltere dışından yapılacak başvurularda ise başvuru prosedürü başvurunun yapıldığı ülkeye göre değişebilmektedir. Pasaport başvurusunda bulunmak isteyen kişiler CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek başvuruları, pasaport başvurularının gereksinimleri ve prosedürleri hakkında detaylı bilgi alabilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz konularında uzmanlaşmıştır. CSS & Co Legal Services’in vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, İngiliz vatandaşlığı başvuruları, İngiltere pasaportu başvuruları, bu başvuruların gereksinimleri, prosedürleri ve göçmenlik kuralları hakkında her konuda detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 8895 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular