image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandaşlığı Avantajları Nedir?

İngiliz vatandaşlığı, bireyler için çeşitli hak ve yükümlülük getirmektedir. İngiliz vatandaşlığı avantajları, İngiltere vatandaşlığını sonradan edinenlerle doğuştan kazanan bireyler için aynıdır.

İngiliz vatandaşlığı avantajları, bireylere oy kullanma, istediği zaman ülkeye girip çıkma, ülke içinde yatırım yapma, taşınmaz varlıklar alıp satma, Birleşik Krallık kanunlarına uyma ve iyi karakterli olma gibi doğuştan İngiliz vatandaşı olan bireylerle aynı hak ve yükümlülüklere sahip olacaktır. İngiltere’de vatandaşlık başvurusunda bulunma ve başvuru kabulü alma konusunda uzman danışman veya uzmanlardan destek alındığı zaman karşılaşılabilecek olası problem ve zorlukların üstesinden kolaylıkla gelinebilecek bir başvuru türüdür. Birleşik Krallık vatandaşlık başvurusu yapmak isteyen bireyler CSS Legal uzman danışmanlarına ulaşarak başvuru işlemlerini başlatabilir veya tüm sorularının yanıtlarını alabilirler.

İngiliz vatandaşlığı avantajlarından yaralanabilmek için öncelikle İngiltere vatandaşlık başvuru prosedürlerini ve şartlarını eksiksiz olarak yerine getirmek gereklidir. Başvuru formu gerçeğe uygun bilgiler içeren beyanlarla doldurulup başvuru ücreti yatırıldıktan sonra İngiltere vatandaşlığı için gerekli evrakların tamamı bireyin dosyasına koyulmalıdır. İngiltere vatandaşlık başvuru dosyası içinde başvuru sahibinin İngiltere vatandaşıyla evli olup olmamasına göre değişen evrakların eksiksiz ve hatasız bulunması gereklidir. Başvuru evraklarından bir veya birkaçının eksik bilgi, yalan beyan veya hatalı bilgi içermesi nedeniyle vatandaşlık başvuru reddi alınabilecektir. İngiltere vatandaşlığı bir hak olmamakla birlikte vatandaşlık başvuru reddine itiraz edilememektedir. İngiltere vatandaşlık başvuru reddi alan bireylerin başvurusunu yeniden yapması gerekecektir. Başvuru evraklarının neler olabileceği hususunda bilgi almak için CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. Kasım 2018 tarihinden itibaren vatandaşlık başvurularını İngiltere’de açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezine yapabilir ve başvuru sonuçlanma süresi ortalama 6 ay sürmektedir. Ancak İngiliz makamlarının yoğunluğuna göre bu süre kısalabilmektedir.

CSS & Co Legal Services İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle 2006 yılından beri danışmanlık hizmeti veren bir şirkettir.

İngiliz vatandaşlığı avantajları nelerdir, İngiltere vatandaşlık başvurusu nasıl yapabilirim, İngiltere vatandaşlığı için gerekli şartlar neler olabilir gibi sorularla birlikte Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar hususunda kafanızı kurcalayan konulara CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS Legal uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilirsiniz.

Bu sayfa 697 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular