image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandaşı Olmanın Avantajları Nelerdir?

İngiliz vatandaşı olmanın avantajları, başvuru sahibinin doğuştan İngiliz vatandaşı olan bireylerle aynı haklara sahip olması ve aynı yükümlülükleri taşıması olarak söylenebilir.

İngiliz vatandaşı olmanın avantajları, oy kullanma, istediği zaman ülkeye girip çıkma, yatırım yapma veya taşınmaz varlıklar alıp satma, Birleşik Krallık kanunlarına uyma, İngiltere pasaportu sahibi olma vb. olarak sıralanabilir. İngiltere vatandaşlık başvurusu yaparak sonradan vatandaşlık kazanan bireyler ile doğuştan İngiltere vatandaşı olan bireylerin elde ettiği hak ve yükümlülükler aynıdır.

İngiltere’de vatandaşlık almak isteyen bireyler İngiltere vatandaşlık başvurularında danışman ve uzmanlardan destek alındığı ve başvuru sürecine profesyonel danışmanlık ile başlandığı zaman zorlukların üstesinden kolaylıkla gelinebilecek bir başvuru türüdür. Birleşik Krallık vatandaşlık başvurusu yapmak isteyen bireyler CSS Legal uzman danışmanlarına ulaşarak başvur işlemlerini başlatabilir veya tüm sorularının yanıtlarını alabilirler. Kasım 2018 tarihinden itibaren vatandaşlık başvurularını İngiltere’de açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezine yapabilir ve başvuru sonuçlanma süresi ortalama 6 ay sürmektedir. Ancak İngiliz makamlarının yoğunluğuna göre bu süre kısalabilir veya uzayabilir.

İngiliz vatandaşı olmanın avantajlarından faydalanmak için başvuru yapan bireyler gerekli birtakım şartları taşıması gereklidir. Bu belgeler İngiliz vatandaşıyla evli olup olmamaya göre değişmektedir. İngiltere vatandaşı olmak isteyen İngiliz vatandaşıyla evli bireyler; başvuru tarihinde dahil olmak üzere son 3 yıldır İngiltere’de ikamet ediyor olmak, partneriyle evliliğinin veya birlikteliğinin gerçek olduğunu kanıtlayabiliyor olmak, İngiltere’de yaşam (Life in the UK) sınavını başarıyla tamamlamış olmak, dil yeterliliğine sahip olmak vb. şartların sağlanması gereklidir. Başvuru sahipleri İngiltere vatandaşı olmak için bu şartların sağlandığını; evlilik cüzdanı, B1 seviyesinde dil belgesi, İngiltere’de son 3 yıldır yaşadığı yerlerin adres bilgileri vb. gibi evraklar ile kanıtlayabilecek ve vatandaşlık başvurusunun onaylanma ihtimalini artıracaktır. İngiltere vatandaşı olmak için başvuru yapmak isteyen İngiliz vatandaşıyla evli olmayan bireyler için ise; son 5 yıldır 450 günden fazla İngiltere sınırları dışında bulunmuyor olmak, adli sicil kaydının temiz olması, yeterli konaklama imkanlarının olduğuna dair belgeler vb. olarak örneklendirilebilir. İngiltere vatandaşlık başvurusu için uyulması gereken şartlar ve gerekli belgelerin neler olduğunu CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. İngiltere vatandaşlığı başvurularında CSS Legal uzman danışmanlarından profesyonel destek alınması başvuru sürecinde ve gerekli şartların neler olduğunu öğrenip evrakların toparlanması noktasında bireylerle büyük kolaylıklar sağlayacaktır. CSS Legal uzmanları başvuru sürecini başından sonuna kadar takip ederek başvurunun olumlu sonuçlanmama ihtimallerini tespit edip ortadan kaldırarak vatandaşlık alma ihtimalini artırmaktadır.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda daha fazla bilgi almak isteyenler göçmenlik hukuku ve İngiliz vatandaşı olmanın avantajları ve başvuru işlemleri konusunda uzman CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services Müşavirlik ve Danışmanlık Şirketi İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle 2006 yılından beri hizmet vermektedir.

İngiliz vatandaşı olmanın avantajları neler olabilir, İngiliz vatandaşlık başvurusu nasıl yapılmalıdır, İngiltere vatandaşlık başvurusu için gerekli olan Life in the UK sınavı hakkında nereden bilgi edinebilirim gibi sorular kafanızı kurcalıyor ise CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 5332 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular