image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Konsolosluğu Öğrenci Vizesi Başvurusunda Mülakat Yapar Mı?

İngiliz Konsolosluğu öğrenci vizesi başvurusunda mülakat yapmakla birlikte bu mülakat, İngiltere Vize Başvuru Merkezinde yapılan başvuru esnasında bir konsolosluk ya da İçişleri Bakanlığı görevlisi tarafından yapılmaktadır.

İngiliz Konsolosluğu öğrenci vizesi başvurusunda mülakat yapmaktadır. Bu mülakat öğrenci İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru yaparken bir konsolosluk ya da İçişleri Bakanlığı görevlisi tarafından yapılmaktadır. Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesine başvuru yapan öğrenciler, başvuru merkezine daha önce eksiksiz hazırlanmış olan başvuru dosyalarını değerlendirilmek üzere ve İngiltere Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak amacıyla teslim ettikleri esnada bu mülakat da online olarak yapılacaktır.

Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusu yapacak öğrenciler bilmelidir ki İngiltere Vize Başvuru Merkezine daha öncesinde hazırlanmış başvuru dosyalarını teslim ettikleri sırada bir mülakata da girmeleri gerekebilir. Bu mülakat, başvuru merkezinde bilgisayardan online olarak yapılmaktadır. Başvuru sahibinin karşısına bir İngiltere Konsolosluğu ya da İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office) yetkilisi çıkacaktır. Mülakatı yapan kişi başvuru sahibine neden İngiltere’de okumak istediği, neden gitmek istediği şehri seçtiği, kabul aldığı okulu neden seçtiği, maddi kaynaklarının yeterli olup olmadığı, eğitim geçmişi gibi konularda çeşitli sorular sormaktadır.

İngiltere’de Londra ile Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 978 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular