image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Konsolosluğu İstanbul Çalışma Saatleri Nelerdir?

İngiltere vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin İngiliz Konsolosluğu İstanbul çalışma saatleri dahilinde İngiltere Büyükelçiliğine giderek doğrudan vize başvurusunda bulunmaları mümkün olmamaktadır. Vize başvurularının nasıl ve hangi mecraya yapılacakları hakkında firmamız uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi almanız mümkündür.

İngiltere vizesi başvurusunda bulunulabilmesi için İngiliz Konsolosluğu İstanbul çalışma saatleri bilgisine ihtiyaç bulunmamaktadır. İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğunun Türkiye içerisinden yapılan İngiltere vizesi başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisine sahip olan tek İngiltere temsilciliği birimi olduğu bir gerçektir fakat vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler herhangi bir İngiltere temsilciliği birimine doğrudan müracaat edememektedirler.

Vize başvurularının yapılabilmesi için izlenmesi gereken prosedürler vardır. Bu prosedürlerin özenle takip edilmesi başvuruların başarılı olabilmesi için gereklidir. Vize başvuruları başvuru dosyalarının hazırlanması ile yapılmaktadır. Firmamız aracılığı ile yapılacak başvurularda firmamız uzmanları başvuru sahiplerine başvuru dosyasında bulunması gereken belgeler ve bu belgelerin nasıl sağlanabilecekleri konusunda yardımcı olacaklardır. Oluşturulan başvuru dosyaları uzmanlarımız ile iletişim halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinde başvuru sahibinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izi) ile birlikte İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru sahipleri tarafından elden teslim edilirler. Başvuru prosedürleri, vize başvurularında gerekenler hakkında firmamız uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vize başvuru süreci esnasında eğer başvuru sahipleri isterler veya ihtiyaç duyarlar ise ek bir ücret ödemeleri karşılığında sunulan öncelikli/hızlandırılmış servislerden yararlanabilmektedir. Öncelikli servisler, vize başvurularının normalde sahip oldukları bazı idarî sınırlamaların dışına çıkartılmasına olanak tanıyabilmektedir. Bu servisler arasında yer alan Mesai Saatleri Dışında Başvuru Servisi (Prime Time Appointment Service) vize başvuru dosyalarının İngiltere Vize Başvuru Merkezinin mesai saatleri dışında teslim edilebilmesine olanak tanımaktadır. İngiliz Konsolosluğu İstanbul çalışma saatleri başvuru merkezinin mesai saatleri ile aynı olduğundan bu şekilde mesai dışında başvuru yapılabilmesi mümkün olabilmektedir. Vize başvurularında kullanılabilecek öncelikli servisler hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS Legal uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere vizesi başvuruları, başvuruların gereksinimleri, başvuru prosedürleri, başvurularda kullanılabilecek olan öncelikli/hızlandırılmış servisler, göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden faydalanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 979 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular