image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Konsolosluğu İstanbul Çalışma Saatleri Nedir?

İngiltere vizesi başvuruları İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla yapılabildiği için İngiliz Konsolosluğu İstanbul çalışma saatlerinin başvurular açısından pek bir önemi bulunmamaktadır. Başvuruların kabul edildiği başvuru merkezleri ise 08.00 ile 17.00 arasında çalışmaktadır.

İngiltere vizesi başvuruları doğrudan İngiliz Konsolosluğuna yapılamamakta konsolosluğa değerlendirilmek üzere gönderilmesi ve değerlendirme sonrası sonuçların geri gönderilmesi için İngiltere Vize Başvuru Merkezleri bulunmaktadır. İngiltere vizesi başvuruları İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla yapılabildiği için İngiliz Konsolosluğu İstanbul çalışma saatlerinin başvurular açısından pek bir önemi bulunmamaktadır. Başvuruların kabul edildiği başvuru merkezleri ise 08.00 ile 17.00 arasında çalışmaktadır.

Seyahatine uygun geçerlilik süresine sahip bir pasaport çıkartan kişiler, İngiltere vizesi almak için uyulması gereken prosedürel işlemlere başlayabilirler. Bu prosedürlerden öncelikle yapılması gereken en önemli işlem, başvuru yapılacak olan vize türünü belirlemektir. Bu vize başvurularında vizenin şartlarının sağlandığını gösteren bazı belgelerin/evrakların başvuru dosyasına eklenmesi gerekir. Hangi belgelerin sağlanması gerektiği kişiden kişiye ve taşınan şartlara göre değişmektedir. İşlemler başladıktan sonra danışmanınız size gerekli belgelerin/evrakların bir listesini verecektir. Evrakların toplanmasının ardından tercümeleri yapılıp başvuru ücreti yatırılarak başvuru formu doldurularak vize randevusu alınacaktır. Uzmanlarımız randevuyu başvuru merkezinin çalışma saatleri içerinde başvuru sahibine en uygun gün ve saatte alacaktır. Mesai saatleri içerisinde uygun bir zamanda başvuru yapamayan başvuru sahipleri Mesai Saatleri Dışında Başvuru Servisi (Prime Time Appointment Service) ile başvurularını gerçekleştirebilecektir. Bu servisin alınması işlemleri de yine uzmanlarımızca yürütülmektedir. Detaylı bilgi ve danışmanlık için uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

CSS Legal, Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1072 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular