image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Konsolosluğu Çalışma Saatleri Nedir?

İngiliz Konsolosluğu çalışma saatlerinin başvuru sahipleri için bir önemi olmayıp önemli olan İngiltere Vize Başvuru Merkezinin çalışma saatleridir. Başvuru merkezlerinin çalışma saatleri ise 08.00 ile 17.00 arasıdır.

Türkiye’den yapılan İngiltere vizesi başvuruları İngiltere Konsolosluğuna değil İngiltere Vize Başvuru Merkezlerine yapılabilmektedir. İngiltere Vize Başvuru Merkezilerinin bulunduğu iller Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Adana, Antalya ve Bursadır. Bu illerde yaşayan kişiler kendi illerindeki İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezinden danışmanlarımızca alınacak randevuya katılarak vize başvurusu yapabilirler. Bu illerin dışında bulunan başvuru sahipleri ise danışmanlarımız tarafından kendilerine en yakın ildeki başvuru merkezine yönlendirilecek ya da kendi istediği başvuru merkezini seçebilecektir.

Vize başvuruları doğrudan İngiliz Konsolosluğuna yapılamadığı için İngiliz Konsolosluğu çalışma saatlerinin başvuru sahipleri için bir önemi olmayıp önemli olan İngiltere Vize Başvuru Merkezinin çalışma saatleridir. Başvuru merkezlerinin çalışma saatleri ise 08.00 ile 17.00 arasıdır. Uzmanlarımız bu saatler içerisinde başvuru sahibi için en uygun gün ve saate randevu alarak başvuruların gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Mesai saatleri içerisinde başvuru yapamayacak başvuru sahipleri için ise uzmanlarımızın alacağı Mesai Saatleri Dışında Başvuru Servisi (Prime Time Appointment Service) ile başvurularını gerçekleştirebilecektir.

İngiltere’de Londra ile Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2329 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular