image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

ECAA Ankara Anlaşması Vizesi Nedir?

ECAA Ankara Anlaşması Vizesi, 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış olan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına İngiltere'de iş kurma izni ve sonrasında yerleşmeye varan pek çok hak tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür.

1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış olan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına İngiltere'de iş kurma izni ve sonrasında yerleşmeye varan pek çok hak tanıyan ve Ankara Anlaşması (ECAA) hükümlerine dayanan vize türü ECAA Ankara Anlaşması Vizesidir.

1973'te Avrupa Birliği’ne katılan İngiltere, Ankara Anlaşması'nı da kabul etmiş oldu. Dolayısıyla o dönemde İngiltere'de geçerli olan iş kurmak için geçerli olan kanun ve uygulamaların ilerleyen yıllarda değiştirilmeyeceğini taahhüt etmiş oldu. İngiltere'de o dönemde geçerli kanunlar, yabancıların İngiltere'de işyeri açmasında şu anki puan bazlı sistemin uygulandığı İngiltere çalışma/iş vizesi türleri kadar zor şartlar istemiyordu. Dolayısıyla Ankara Anlaşması Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının günümüzde o yıllardaki şartlarda iş kurabilmesini sağlamaktadır. Anlaşmadaki stand-still ilkesi sayesinde bu başvuruların ilerleyen yıllarda ağırlaştırılan şartlardan etkilenmemesi sağlanmıştır.

ECAA Ankara Anlaşması Vizesi başvurularında ve sonrasında İngiltere’den yapılacak olan uzatma başvuruları, sürekli oturum başvuruları ve İngiltere vizesi başvuruları hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal ile irtibata geçebilirler.

İngiltere’de ile Türkiye’de başvuru sahiplerine hizmet sunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1213 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular