image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşmasının Ülkemiz Açısından Önemi Nedir?

Ankara Antlaşmasının ülkemiz açısından önemi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının çok kısa sürelerde Birleşik Krallık’ta iş kurabilmesi ve ilerleyen süreçte de buraya yerleşebilmesidir.

Ankara Antlaşması, 1963 yılında Türkiye ile Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmıştır. Bu anlaşma imzalandığı dönemde İngiltere AB üyesi olmadığı için anlaşmayı imzalayan ülkelerden birisi değildir. İngiltere, bu anlaşmayı imzalamamış olmasına rağmen 1973 yılında Avrupa Birliği’ne girerek kabul etmiş sayıldı. Bu sayede Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’de bu anlaşma kapsamında İngiltere’de iş kurabilmesinin ve çok kısa sürede sürekli oturum izni ve İngiltere vatandaşlığı kazanabilmesinin önü açılmış oldu.

Ankara Antlaşmasının ülkemiz açısından önemi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Birleşik Krallık’ta iş kurabilmesi ve çok kısa sürelerde sürekli oturum izni ile İngiltere vatandaşlığı alınabilmesini sağlamasıdır. Bu hakların yanında bu vize kapsamındaki kişilerin bağımlı aile üyelerini yani eş/partner ve çocuklarını da İngiltere’ye getirebilmeleri de mümkündür. Kişinin aile üyeleri de Ankara Antlaşması sayesinde İngiltere’de pek çok hakka sahip olabilecektir. Esas göçmen kişinin aile üyeleri İngiltere’de sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilme, eğitim görebilme ve istediği işte çalışabilme iznine sahip olabilecektir. Ankara Antlaşması Vizesinin sağladığı haklar ve başvuru işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1064 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular