image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Tier 1 İngiltere Girişimci Vizesi Farkları Nelerdir?

Ankara Antlaşması Tier 1 İngiltere Girişimci Vizesi farklarından en önemlisi elbette Ankara Antlaşması Vizesinin puan bazlı bir vize türü olmaması, yani bu başvurularda herhangi bir kısıt bulunmamasıdır.

Ankara Antlaşması Vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının eğitim seviyesi, tecrübe süresi, sermaye, İngilizce, sektör vb. kısıtlar olmaksızın Birleşik Krallık’ta kendi işlerini kurmak üzere başvuru yapabildiği bir İngiltere vizesi türüdür. Tier 1 İngiltere Girişimci Vizesi ise İngiltere’ye giderek iş kurmak, devralmak ya da ortaklık kurmak amaçları ile başvuru yapılabilen puan bazlı bir İngiltere vizesi türüdür. Ankara Antlaşması Tier 1 İngiltere Girişimci Vizesi farklarından en önemlisi elbette Ankara Anlaşması Vizesinin puan bazlı bir vize türü olmamasıdır.

Puan bazlı olmayan bu başvurularda başvuru şartlarında net bir kısıt olmayıp başvuru şartlarını iş, işin bulunduğu sektör, piyasa, kişinin sahip olduğu şartlar gibi hususlara uygun olarak sağlamak ve işi kurabileceğine dair ikna edici olmak yeterli olmaktadır. Örneğin, Tier 1 İngiltere Girişimci Vizesi başvurusunda en az 200.000 GBP sermaye şartının mutlaka sağlanması gerekir. Aksi bir durumda yeterli puan alınamayacak ve başvuru reddedilecektir. Ankara Anlaşması Vizesi başvurularında ise yalnızca işin bulunduğu sektörün piyasa ortalamasına uygun olarak iş kurabilecek ve kar elde edene dek temel masrafları sağlayacak ölçüde bir sermeye yeterli olmaktadır. Bu durum yalnızca sermaye şartı için değil diğer tüm şartlar (mesleki bilgi, tecrübe, İngilizce vb.) için de geçerlidir.

İngiltere’de ve Türkiye’deki CSS & Co Legal Services ofisleriyle iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1826 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular