image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Oturum İzni Verir Mi?

Ankara Antlaşması ilk başvuru ve uzatma başvuruları sonrasında geçici oturum izni, İngiltere’de toplamda 4 yıl yaşandıktan sonra ise Ankara Antlaşması oturum izni (sürekli oturum başvurusu olumlu sonuçlandığı takdirde) vermektedir.

İngiltere’ye Ankara Antlaşması kapsamında yerleşmek üzere İngiltere vizesi başvurusu yapan kişilere 1 yıllık geçici oturum izni verilmektedir. Bu süre bitmeden yapılan uzatma başvuruları sonrasında da başvuru sahibinin şartlarına göre çeşitli sürelerle geçici oturum izni verilmektedir. İngiltere’de uzatmalarla birlikte Ankara Antlaşması Vizesi ile 4 yıl yasal olarak bulunan kişiler Ankara Antlaşması oturum izni (süresiz oturum izni) başvurusu yapabilir ve gerekli şartları sağlıyorlarsa bu izni almaya hak kazanabilirler.

Süresiz oturum izninin alınması ile serbest meslek sahibi olarak çalışma zorunluluğu da kalkmaktadır. Yani sürekli oturum izni sahibi istediği herhangi bir işyerinde çalışan olarak işe girip çalışma özgürlüğüne sahip olabilecektir. Bunun yanında kişi serbest meslek sahibi olarak kendi işini devam ettirmek istiyorsa bu işi devam da ettirebilecektir. Bunlara ek olarak sürekli oturum ile devlet sosyal yardımlarından faydalanmak da mümkün hale gelecektir.

İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 756 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular