image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Nedir?

“Ankara Antlaşması nedir?” sorusu firmamız uzmanlarına sıkça yöneltilen sorulardan biri olup bu sorunun cevabı, Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkelerince 1963 yılında imzalanmış bir antlaşmadır.

CSS Legal uzmanlarına sıkça yöneltilen sorulardan biri de “Ankara Antlaşması nedir?” sorusudur. Ankara Antlaşması, Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkelerince 1963 yılında imzalanmış bir antlaşmadır. Bu anlaşma Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına iş kurma izni ile birlikte birçok hak sağlamaktadır. Ayrıca stand-still ilkesinin de olduğu bu antlaşmanın hükümleri günümüzde değiştirilememektedir.

1973 yılında Avrupa Birliği’ne girmesi ile İngiltere de bu anlaşmayı kabul eden ülkelerden biri haline gelmiştir. Bu anlaşma kapsamında yapılan İngiltere vizesi başvuruları (Ankara Antlaşması Vizesi) ile İngiltere’de iş kuran pek çok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bulunmaktadır.

Ankara Antlaşması Vizesi, yalnızca iş kurmak amacıyla başvurulabilen bir vize türü olup bir işverene bağlı olarak çalışmak isteyen kişiler Ankara Antlaşması Çalışan Vizesine başvuru yapabilirler. Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi, İngiltere’de 1 yıl boyunca çalışmış olan kişilerin yine aynı iş yerinde ve aynı işverene bağlı olarak çalışabilmelerini sağlayan bir vize türüdür.

Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere vizesi başvurularında başvuru sahiplerinin sağlamaları gereken belirli şartlar bulunmamakta olup işi kurabilecek ölçüde şartlara sahip olduğunu ikna edici bir şeklide ortaya koyabilmek çok önemlidir. Yani işi kurabilecek kadar mesleki bilgi, tecrübe, sermaye, İngilizce vb. şartları sağlamak ve makul bir başvuru dosyası ile iş planı sunarak bu başvurulardan olumlu sonuç almak mümkündür. Dolayısıyla bu başvurularda dosya ve iş planı hazırlığı çok önemli olduğu için CSS Legal İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımız ile irtibata geçerek profesyonel destek alarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 905 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular